Wednesday, August 28, 2013

JO

Tõestasin järjekordselt selle postitusega, et ma võin vabalt sekundiga mingi eepose kokku kirjutada!

3-4. augustil toimus minu vahetusaasta viimane sündmus - järelorientatsioon (JO) Sambamäel. Hommikul läks juba kell 9 bussi Rakvere poole, nii et enne seda veel tuli Kristiina minu poole ning koos tatsasime Foorumi ette, et saada kokku Carmeni ja Reedikuga ning läksime bussijaama. Bussijaamas tuli väike probleem juba ette - nimelt öeldi, et buss on välja müüdud, aga Reedikul ega ühel teisel tüdrukul polnud piletit, aga kuidagi pressiti ka nemad peale.. Bussi astudes oli küll kohe hea tunne, reaalselt üle poole bussist oli YFUkaid. Kuigi me olime viimased kes peale jõudsid, siis saime siiski ilusti kõige taha mitu kohta ning mõned inimesed vahetasid meiega kohti, et saaksime olla suure grupiga koos :) See bussireis oli juba so much fun, sest Carmenil oli oma kõlar kaasas.. nii et "tantsubussis pidu ei kustu" :D Rakveres kohtasime veel teisi oma lennu omi ja Kistat (YFU vabatahtlik) ning läksime YFU bussi peale edasi ja sõitsime Samblamäele..

Samblamäel pandi meid kohe välja istuma ning räägiti ära mis toimuma hakkab 2 päeva jooksul ning reeglitest. Peale seda chillisime natuke rahulikult ning siis pandi meid kohe tiimidesse ära ning nalja polnud.. Pidime kõik tegema mingi etteaste, millegist mis on kõigil vahetusõpilastel samamoodi.. Ütleme nii, et minu grupp... :D me ütlesime endale, et "me oleme liiga loovad, et midagi paberile kirjutada".. Andreas (käis Austrias) lihtsalt viskas meie pastaka vähemalt 3 korda maa sisse, sest me lihtsalt ei suutnud kunagi ühele meelele :D lisaks oli parim mõte päikse käes istuda tund aega, sest lõpuks kõik lihtsalt vingusid ning elu isu polnud enam kellegil.. Pärast näitasime kõik enda etteasteid ja meie oma oli küll natuke feil, aga tehtud sai.. Kindlasti parim oli grupp kus nad rääkisid oma piinlikest juhtumitest (teen siin aplausi Lisettele, tema jutt "telefon ja vetsupott" jääb kindlasti kõigile kauaks meelde).
Vahepeal olid paar ala workshop'i moodi asja, kus räägiti emotsioonidest Eestis ning rääkisime lihtsalt mingeid situatsioone läbi.. Viimane asi oli täitsa khuul, sest minu grupi vabatahtlikeks olid Liisu ja Robi, ehk mu kallid naabrid ning lisaks mu grupp oli nii chill, et me lihtsalt istusime ja rääkisime mega kaua, lõpuks meid käidi mitu korda kutsumas, et me läheks sööma.. aga ei, söök oli tol hetkel nõrkadele.

Peale seda õhtul veel mängisime erinevaid mänge.. Ütleme nii, et ühes mängus mul väga hästi ei läinud. Nimelt mängisime midagi kulli taolist, ainult, et meid pandi ühe väikse ala sisse ja me kõik olime kullid. Kui Sind kinni löödi, siis kükitad ja saad vabaks kui Sinu kull kinni lüüakse.. Okei, ei midagi rasket... Kõik reaalselt mängivadki ja jooksevad ringi ja siis mingi hetk ma ka jooksen-jooksen.. Jäin seisma ja pöörasin ümber... KÕMM, Karl-Erik (käis Prantsusmaal) otsustas vist minuga USA jalgpalli mängida ehk ta jooksis TÄIE HOOGA mulle lihtsalt otsa, ta oli just hakanud kellegi eest täiega ära jooksma, aga oi, ma jäin ette.. mingit hetke ma ei mäleta, aga siis oli samm-samm ja lendasin täiega pikali ja Karl-Erik veel minu otsa... kuulen esimese asjana kuidas Jörgen (vabatahtlik) lihtsalt naerab üle terve selle koha ning kuskilt tuli kohe nali, et "Karl-Erik niidab juba naisi".. sõnaotses mõttes niitis.. Aga kuna ma lendasin selja peale ja mul on selg natsa valutanud, siis see tegi asja natuke valusaks + mul jäi vasak käsi alla, siis järgmine päev oli üht mu rannet topelt.. Jah, suutsin end kohe vigaseks ka seal teha :D Selle teema üle ma sain puid alla pool õhtut Robi poolt ning järgmine päev Jörgenilt kui autoga linna sõitsime... humor based on my pain  - haaa-haaa-haaaa.

Eraldi pean veel välja tooma meie võrkpalli mängimise.. Nimelt Lisette (USA) on üks kõige geniaalsemaid mängijaid üldse.. IGA KORD kui pall tuli tema poole, ta astus eest ära ja peale seda küsis "mina vä?".. Sorry Lisette :D:D see oli lihtsalt nii haigelt naljakas, sest ilmselgelt minu tiim võitis (nojah, tegelikult mu tiimis olid Kaarel ja Karl-Erik kes lihtsalt tegid kõik ära samal ajal kui me Carmeniga lihtsalt vaatasime).

Õhtul oli mingi workshop'i moodi asi veel, aga päris mäletan ma enam kõike.. Õhtu tipphetk oli kui mängisime mingit toolide mängu ja siis tuldi ruupuriga saali ning teatati, et meil on 3 minutit aega, et riided vahetada ning siis hakkas retsimine.. Felt like 10th grade all over again. 
Lühidalt öeldes oli retsimine fun, alates üksteisele munaga pähe löömine, lõpetades mudas roomamise... Hästi tore oli "eesti keele tund" kus Robi küsis minult "Mis on YOLO?" paraku tema vastus oli "you obviously love One Direction" ehk ma sain karistada EHK ma pidin panema näo vee sisse - jahu sisse ja siis jooma mingit tomati-ananassi mingit jama.. oh well, if yolo then yolo. Hiljem lugesime veel jubina vannet ning olimegi officially YFUkad.

Sealt edasi läks õhtu rahulikult, käisime ma-ei-tea-mitme-kümnekesti-pesus ning saunas ning siis lihtsalt chillisime terve õhtu lihtsalt mööda maja ringi.. Peamiselt olin Liisu ja Robiga, rääkisin nendega juttu tiimarite toas ning sealt alates sattusime me Robiga väga tõsise teema üle arutama, nii et lõpuks istusime hommikul kella 4-5ni köögis ning lõpetades oli meil terve suur grupp inimesi meie ümber ja lihtsalt rääkisime juttu :) vahepeal ikka käisime mööda maja kondamas, kott-pimedas Jüriga puid toomas, et sauna kütta ning magama minnes veel tegime Märdiga Carmenile terrorit, ehk ei lasknud tal magama jääda.. Parim mõte oli võtta Carmenist kinni Märdiga ja lihtsalt tõmmelda edasi-tagasi, ma olen kuldaväärt sõber!

Hommikul aeti meid jälle ruupuriga üles ning hommikuvõimlemine algas, ehk pumpasime kummi ja korjasime seeni - tantsimine YFU moodi! Peale hommikusööki oli fotojaht, ehk meid pandi gruppidesse ning anti teemad ja pidime neid läbi pildi edasi andma.. Kui meid kuueks loeti siis me olime kohe Carmeniga, et idekas, paneme nii mitu inimest üksteise vahele, et saaksime samasse gruppi, ilmselgelt meie matemaatika ei vedanud välja :D:D Kista karjus üle saali "Keegi enam kohti ei vaheta... sest Liisa ja Carmen, te ei saa arvutamisega hakkama" whooops.. Lõpuks saime ikka samasse tiimi ning kui Kista seda nägi tuli kohe "appppiiii, kuidas te samas tiimis olete, kui te kaks kokku saate siis läheb lappama".. Ilmselgelt me oma YFU lennu kõige eeskujulikumad jubinad :))

Hiljem YFUkad rääkisid meie võimalustest, kuidas YFUs vabatahtlikuks saada jne.  Peale seda oligi viimne söök ning koristus.. Õnneks ma ei pidanud enam Tallinnasse tagasi minnes bussis loksuma, vaid sain vabatahtliku, Jörgeni, auto peale..

ÜHESÕNAGA, tõsiselt fun nädalavahetus oli ja niii-niiii tore oli kõiki näha! See oli lihtsalt nii chill nädalavahetus kus pool ajast läks murul lebamisele, teistega muljetamisele ning Carmeni kõlarist muusika kuulamise - i approve! 

https://www.dropbox.com/sh/ikgjnbcuxts5fb0/Wu8Qy7wO3V#lh:null-MOV_0011.mp4 siin ilus video kuidas mu sugulane võttis oma karistust like a champ! 

https://www.dropbox.com/sh/ikgjnbcuxts5fb0/Wu8Qy7wO3V#lh:null-MOV_0026.mp4 ja täpselt nii ilusalt me kõndisimegi ja lugesime vannet.

Kristiina mega hea magamiskoti pakkimine :D

bussis oli ainult miljon kraadi, aga kuumad selfikad ei jäänud ära

nii palju ruumi oli bussis

Carmen ja ta kõlar..

näidendi tegemise ajal hakkas igav..
RETSIMINE


vabatahtlikud kallasid meid jahu/õliga/piimaga jne üle kui me mööda seda muda-rada roomasime

Reedik peale oma karistust :D
hommikul ärkasin selle peale, et Andres lihtsalt hüppas mu voodisse ja jäi magama...

FOTOJAHI PILDID (minu grupi + paar teise grupi omad mis võtsin Lisette blogist, thanks babe) 
"hullunud fännid Bieberi kontserdil)
Lisette grupi Bieberi pilt


"jubin loomaaias"


"Afganistaani terrorist vanadekodu röövimas"

"ebatavaline hommikusöök"

"salaja YFU reegleid rikkumas"

teise grupi vanadekodu pilt :D

"rannavalve kuuma YFU vahetusõpilast päästmas"tegime veel Cammega ns sõbraka :))

"mehed köögis" :D


saime oma kirjad tagasi mis ke kirjutasime ELOl :) niiii veider oli seda lugeda + autos linna sõites pidin selle ette lugema, vastaseljuhul Jörgen ütles, et viskavad mu autost välja - winning

No comments:

Post a Comment