Tuesday, June 4, 2013

St. Louis Day 3

Olen selle postitusega natukene hilja peale jäänud, sest see kõik toimus juba nädal tagasi, ehk üritan meelde tuletada mis toimus :)

See oli meie viimane hommik St. Louises, ehk Marianne tuli hommikul vara juba meie hotelli ning sõima kõik koos hommikust.
Otsustasime käia veel mingitel turistikatel enne kui hakkasime koju sõitma... Esimesena käisime ja sõitsime mingis pargis mis oli huge, isegi suurem kui Central Park NYis.
Peale seda käisime mingis kaubanduskeskuses mis oli ehitatud vana rongijaama sisse. Nägi küll välja nagu suur ja uhke rongijaam.. :D
Käisime veel kõik koos lõunat sööma ning siis hakkasime end koduteele sättima. :)
Võtsime mingi hostisa sõbra ka peale, kes pidi Iowasse tulema, nii et sõitis meiega koos siia.. Tagasitulek võttis ilusad 8 tundi aega, vahepeal tegime jälle mingeid pause ja värke, muidu väga sellist autosõitu üle ei ela :D

Okei, kirjutan ka siis sellest draamast mida paar postitust tagasi paljud kommetaarides teada tahtsid :D nimelt minu ja sakslase vahel ei ole tõesti kõige soojemad suhted..
Keegi ka küsis, et miks... Ma lähen nüüd väga ajas tagasi, aga kõik see tüli algas nii märtsi algul, kui oli koolis spring fling week ja minu dodgeball team'is olid Hannah, Amara, Emalee, Steph ja Jojo. Me pidime kõik koos minema Fort Dodge, et osta endale samad outfittid, aga kuna ta ütles Steph'ile, et ta on peale trenni liiga väsinud, siis me järeldasime, et ta ei taha tulla meiega, nii et ma ostsin talle lihtsalt kõik asjad valmis. Tagasi koju jõudes hakkas draama pihta, et miks me teda kaasa ei võtnud jne, rääkis mu hostemale täiesti teist värki, et me meelega ei tahtnud teda kaasa.. Ma läksin siis õhtul ta tuppa, vabandasin ja ütlesin, et järelikult oli arusaamatus, sest Steph ütles, et ta on liiga väsinud et meiega kaasa tulla ning lisaks ma ostsin talle kõik asjad mida vaja.. No igatahes ta oli nii vihane, et ta lihtsalt ei öelnud midagi ning kui ma järgmine päev küsisin, et kas ta ikka on meie tiimis, siis ta ütles mulle, et "kiss my ass" ja kõndis minema ning peale seda pani fesarisse postituse "i could be fake, i could be a bitch, i could be rude, but i'm not you" ehk siis see oli ka minu pihta :D lõppude lõpuks jäin ma igatahes oma rahast ilma (sest ta ei kasutanud neid asju ega andnud mulle raha tagasi) ning sealt see draama kõik algas..

Aga tolle reisi ajal, ma tõesti mõtlesin, et ehk läheb asi paremaks, sest me oleme sunnitud koos olema mitu päeva järjest, nii et ehk ta on niivõrd mõistlik, et paneb oma püüdlused, et me läbi saaks, aga ei... vastupidi.. Näiteks kui mu hostvanemad ütlesid, et neil kahju, et mul pole kaamerat kui the arch'i tippu läksime ja vabandasid (sest see polnud algul plaanis) siis sakslane reaalselt naeris mulle näkku.. See hetk läks ikka meel halvaks, ma olen niiiiii kaua tahtnud näha the arch'i ja siis on tema... kes polnud enne sinna minekut sellest mälestusmärgist sõnagi kuulnud käitus siis nii. Igapäevaselt sain igatahes silmade pööritamisi ning tema toredaid kommentaare. Viimasel päeval ka, kui hakkasime koju sõitma, mina, Jojo ja hostema istusime kolmekesti taga ning Jojo ütles, et ma pean keskel istuma, aga ma ütlesin, et ma ei taha, et kas ta oleks ok, kui tema istuks, sest palava ilmaga ma jään carsick kiiresti (eriti kui nii pikk reis oli) nii et ma parema meelega istuksin akna ääres, et vajadusel saaksin ala õhku jne.. Ta siis hakkas igast nägusi tegema ja lõpuks istus autosse ja ütles kõva häälega "kindergarden"... Ma olin nagu, et mismõttes, kas see on tõesti lasteaed, et mul hakkab autos sõites paha, sest ma ei kannata kuuma ilma hästi?! Lisaks mitu korda kui üritasin temaga rääkida, siis kas ta lihtsalt kõndis minema või ei vastanud midagi..

Reedel koolis klassikoosolekul istudes hakkas Jojo minuga rääkima, et ma pean sööklast läbi käima enne kui koolist ära lähen.. Ma ei vaadanud talle otsa, sest ma kirjutasin telefonis, aga ma siiski kuulasin teda ning siis ma noogutasin ta jutu peale ning ta ütles "wow, how disrespectful".. 1- ma juba teadsin seda kõike 2- ma ei hakka teesklema kõigi ees nüüd et kõik on korras, sest kõik teavad nkn kuidas me läbi saame.. Milleks vaja nüüd järsku jätta teiste ees muljet, et mina see bad guy.. 
Isegi vahet pole enam nii väga.. See kõik nii loll. Ma tõesti ei tea miks ma talle nii suure ohuna tundun, kas ta lootis, et saab rohkem tähelepanu ning ma võtan seda ära või mis.. Sest näiteks koolis ta ei suhtle üldse nii paljude inimestega, peamiselt ainult noorematega, nii et ma isegi ei tea kas ta on vihane selle peale, et ma käin rohkemate inimestega läbi or what. Imelik olukord igatahes..

hotell

mingi fancy elamurajoon, kus kõik majad olid pm sellised

too kaubanduskeskus


20 comments:

 1. Kas Jojo on sinuga sama vana? Või on noorem? Vb oleks vanus üks põhjus, miks ta niimoodi käitub, et ei suuda oma tujusid talitseda jne. Sina oled tubli, et asja külma närviga võtad jne :) Ei tea jah, kes siin lasteaias peaks käima veel-sina või tema. Sulle palju edu ja õnne kõigis su tegemistes :) Äge oled ihihi

  ReplyDelete
  Replies
  1. Naljakal kombel on ta minust vanem, ta sai detsembris 18 :D
   Suur aitäh!!!! :)

   Delete
 2. Nagu öeldakse, siis inimese kasvatu tuleb kodust vms.. ju siis pole kodus piisavalt tähelepanu pööratud ja nüüd ta nõuab seda niimoodi või on ta lihtsalt kade..

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma ise mõtlesin ka seda, sest tal Saksamaal on vanem vend kes on erivajadustega, ehk siis ta vanemate kõik tähelepanu läks vennale, võib-olla lootis olla siis USAs tähelepanu keskpunktis

   Delete
 3. Arvan, et nii mõnelgi on kujunenud sinu blogit lugedes arvamus Jojo kohta, negatiivne.. Minu arust tema käitumine on ülilapsik ja täiega suur respect,et suudad külma näriviga olla.. ma ammu oleks vastu õiendanud :D

  Saan aru, et ole ammu tagasi sealt.. sa pole kirjutand sõpradest ja muust tegevusest ja kahju, et nii harva kirjutad nüüd.. saan aru, et viimased päevad..
  Millal su ärasaatmis pidu on ja kui palju sinna siis kutsutud on ja kas Jojo korraldab ka midagi?

  ReplyDelete
  Replies
  1. heh, aitäh :)
   Jaaaaa, ma tean, ma üritan asja üles võtta, et saaksin kõik kirjutatud enne ära minekut :)
   Hetkese plaani järgi on 11. juunil ning selle nimekirja ma pean uuesti üle vaatama ning ma arvan, et ta korraldab ikka midagi, sest meie hostvanemad ka pushivad seda meile :D

   Delete
 4. Mis Su hostvanemad asjast arvavad? Nad ikka saavad aru mida Jojo teeb? Ma hoian Sulle pöialt!! Ma südamest loodan, et ta ei riku su vahetusaastat ära.. see näkku naermine oli ikka väga õel :S

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nad ei topi väga nina meie asjadesse ning nad mõistavad ikka :) aitäh! Eks ma üritan :)

   Delete
 5. Mis Sa arvad, kas Jojo loeb Su blogi? :D (tõlgib)

  ReplyDelete
 6. Kuidas teised (koolikaaslased) teie ümber käituvad (sina ja Jojo)? Et kumma poole nad nagu hoiavad vms? Suht segaselt küsin, aga loodan, et saad aru. :D
  Ole tugev!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nad ei tee väga välja sellest kõigest, ma ei teagi.. Meil üpris eraldi grupid tekkinud nii et meil mõlemal omad sõbrad, osad küll 'crashivad' aga nad on sellised naturaalsed :D aitäh!! :)

   Delete
 7. kas selles tülis on su hostvanemad rohkem sinu poolt või tema poolt? kas nad üritavad ka asja parandada ja teiega koos rääkida sellel teemal?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma ei teagi, nad üritavad olla ikka täiskasvanulikult neutraalsed :D Nad ei topi nina üldse meie asjadesse õnneks või kahjuks..

   Delete
 8. Käisin paar kuud tagasi ka Saksamaal vahetusperes, elasin küll seal ainult nädala aga võin ka omast kogemusest öelda, et saksa tüdrukud on lihtsalt jubedad solvujad. Isegi selle nädala jooksul sain ma tunda oma host sisteri tujutsemist ja no üks korralik draamagi ei puudunud. Kõik lihtsalt sellepärast, et meie, eestlased, julgesime otse oma arvamuse välja öelda. Seega, mis ma tahan öelda, et ilmselt on kõik need saksa noored veidi siuksed kiired solvujad :D Või siis on asi ehk selles, et nad saavad veits hiljem täiskasvanumatemaks. Minu "õde" seal oli 17 aga noo käitumise järgi oleks küll nii 14-15 pakkunud. Aga noo sul nii vähe seal veel jäänud, nii et loodan, et kõik läheb ikka hästi edasi. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Khuul, et käisid!!! Totaalselt nõustun sinuga!! Meil YFUs räägiti ka, et kui võrrelda Eesti noori ja välismaa noori, siis Eestis on kuidagi noored palju mõistlikumad (inglise k: mature... ei tule üldse eesti keeles meelde praegu) :) aitäh!! :)

   Delete
 9. Kas Jojo ka blogi peab muidu, kui jah, siis kas jagaksid? :D

  ReplyDelete
 10. Kas mõtled rohkem eesti või inglise keeles? Kas blogi kirjutamine on järjest raskemaks läinud (eesti keele meeldetuletamine jms)?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mõtlen ikka rohkem eesti keeles, aga blogi kirjutamine muutus tõesti aina raskemaks ja raskemaks :)

   Delete