Friday, June 28, 2013

Olla vahetusõpilane..

Vahetusõpilaseks saamine on olnud üks crazy'maid ning parimaid otsuseid mu elus! Ma ei suuda uskuda ikka veel, et ma tegin selle kõige läbi, terve selle aasta! See aasta algas juba eelmisel suvel, kui jooksin YFU kontori vahelt oma paberitega ning ELO'ga.. Kui kohtusin nii meeletult lahedate teiste vahetusõpilastega!
Kõlab jälle nii lamedalt - aga tundub nagu eile... kui  ma lugesin kõigi vanade VÕPide blogisi ja nende seiklusi ning mõtlesin, et oh kuidas tahaks ka.. Üks esimesi kordi kui ma YFUst üldse kuulsin, oli kui mu lapsepõlve sõbranna oli USAs võp 2008/2009 (http://sannufromamerica.wordpress.com praegu seda blogi lahti tehes sain suure üllatuse - ta tagasi USAs haha) ehk temalt saingi indu mõelda võpiks hakkamise peale.. Aeg läks edasi, armusin USAsse aina rohkem ning sain aina rohkem aru, et see riik on minu riik. Esimene kord kui ma Ameerikas käisin olin ma ainult nii 6-7-aastane, ehk nii palju kui ma ka mäletasin - kõik oli hiiglaslik, eriti veel läbi pisikese neiu silmade, kes elas tollel ajal metsade ja põldude vahel..  
Lõpuks kui ma otsustasin selle vahetusaasta nalja ära teha, siis võttis ikka aega, et too ankeet ära saata. Ausalt öeldes, ma kartsin, kas ma päriselt suudan öelda nägemist oma lähedastele 11ks kuuks?! See oligi see hetk mil ma leidsin oma semestri variandi ning juba sellega läks ankeedi saatmine palju lihtsamalt, sest kergem oli ju mõelda, et ma lähen 4-5 kuuks ära, mitte 10-11ks. Kui ankeedi ära täitsin YFU lehel, siis ma reaalselt panin silmad kinni ning vajutasin send nuppu, sest ma taaskord - ei julgenud lihtsalt :D Kõik läks peale seda üpris libedalt nagu näha, võeti YFUsse vastu. Ma ei teagi, kas ma olen seda siin blogis kirjutanud, aga ma poleks äärepealt siiski USAsse tulnud, Nimelt ma sain 14. veebruaril telefonikõne YFUst, et pole semestri kohta enam Ameerikasse, et kas aastane variant või teine riik.. Esimene mõte oli mul küll, et okei, las jääda siis see kõik... Aga õnnelikul kombel, oli lihtsalt eksitus ning siiski lasti mind semestri programmiga siia. 
Ma pidevalt mõtlesin, et äkki tõesti jään aastaks, et ainult perega klapiks.. Mäletan kui kõndisime peale ELO rongijaama ja siis üks YFU vabatahtlikest, Marro, ütles ka, et 10 võp'ist 9 kes lähevad semestriprogrammiga jäävad aastaks. Raske on mitte armuda enda vahetusaastasse.. 

See aasta oli ilus ja valus... Võin uhkelt öelda, et tegu oli tõesti mu elu parim aastaga! Ma õppisin nii palju USA kohta, aga veel rohkem õppisin enda kohta. See kuidas ma näen elu, kuidas ma soovin nüüd elada.. Oeh, seda on lihtsalt nii raske kirjeldada, aga nüüd mõistan kui palju lahedamalt saab seda elu elada, sest võimalusi on ju nii lõpmatult palju. Kõik alati räägivad, et see aasta teeb iseseisvamaks, nõustun! Ma usun, et ma olin juba enne aastat üpris iseseisev, aga see aasta tegi teistmoodi iseseisvaks. Selle aastaga õppisin iseennast tundma, õppisin end usaldama, sest kõik otsused mis olid vahetuaasta jooksul pidin ju ise vastu võtma. Nüüd kui mõtlen, et kas julgen midagi teha, siis on alati, et "sain hakkama aasta usas, saan ka sellega hakkama." See lihtsalt annab julgust juurde, sest ma tean, et ma olen juba millegi nii suurega hakkama saanud oma elus. :) 

Nüüd kui ma ka tagasi olen, nii veider on. Ma tunnen, et ma justkui olen siin, aga samas ei ole, sest ma tunnen end nii teistmoodi. Ma varem ei teadnud üldse mida ma tahan elus teha, ma päris täpselt ikka veel ei tea, aga ma tean, et ma tahan veel reisida, avastada maailma, tutvuda uute inimestega ning lihtsalt saada uusi kogemusi. 

See aasta õpetas kindlasti ühte asja - astuda oma comfort zone'st välja. Lihtsalt vahetusaastal ei olnud teist varjanti, pidi oma comfort zone unustama, muidu poleks saanud seda aastat nautida täiel rinnal. 

Nüüd olen Eestis, ootan euroopa võp'e koju.. et saaks oma üht parimat sõbanna näha :)) aga samas, praegu annab tunda, et väga paljud kellega nüüd suhtlen ongi teised vahetusõpilased. Põhjus on lihtne, nad mõistavad! Nii raske on lasta oma vahetusaastast lahti, sest ei taha ju... Isegi jaanipäeva veetsin 3 vanema YFUkaga kellegi neljanda YFUka maakodus. Lihtsalt mega suur armastus on YFUkate vastu, võib öelda tõesti, et nad on täiesti teistsugused inimesed, nad on tundud kõike seda ilu ja seda valu, nad teavad mida teine võp tunneb!

Selle siira postituse lõppu veel poetan väikse pisara, sest ei suuda uskuda, et ka paari postituse pärast on selle blogiga kõik... 
Mitmed on küsinud nüüd lõpus, et kas ma teeks veel viimast korda seda küsimuste-ja-vastuste-värki, nii et ma teen niimoodi, küsige selle postituse alt kõike mida hing ihkab ning ma vastan siia alla, kui tuleb rohkem küsimusi, siis panen eraldi postitusse ;)

69 comments:

 1. Kuidas JoJo'ga hüvastijätt oli? Leppisite ära? Ja kas sa ta tuleb millalgi Eestisse, nagu te aasta algul kokku leppisite?

  ReplyDelete
 2. Hea, et twitter ikka olemas on, kohe tormasin siia lugema :D Ise olen ka siin juba nii umbes 2 või 3'dat aastat lugenud neid vahetusõpilaste blogisid ja alati on ka olnud selline mõtlemine, et tahaks ka, nii põnev ja just sinu blogi ajal ma mõtlesin lõpuks nii palju, et rääkisin ka vanematele. Isegi taotluse saatsin ära, eks siis näis, mis saama hakkab :) Ja küsiks siis, et kas sul on ka nii, nagu paljudel vahetusõpilastel, et näed Eestis ühte inimest ja sa tahaksid temaga rääkima hakata, kuna ta on nii ühe sinu USA tuttava nägu? :D

  ReplyDelete
 3. kas sa vahel, siis kui keegi küsib sinult midagi või lihstalt räägid kellegagi, kas siis tekib tahtmine inglise keeles vastata või rääkida?või lihtsalt kasutad hästi palju inglisekeelseid väljendeid?

  ReplyDelete
 4. Kas jäid Jojot ka igatsema? Kas vahetuspere, kus olid, tuleb ka millalgi sulle Eestisse külla?

  ReplyDelete
 5. Mis oli see kingitus, mille Jojole tegid? Kas talle meeldis see, või millised olid tema emotsioonid?

  ReplyDelete
 6. Kas hostvanemad tegid vahepeal välja? Või kas nad vahepeal toetasid sind rahaliselt?

  ReplyDelete
 7. Mind huvitab see, et kas sa aastapeale kokku ostsid väga palju uusi asju? Blogi lugedes tundus nagu sa ikka kogu aeg ei käinud poes ja ei ostnud uusi asju, aga samas su kohvrid olid täiesti täis asju ja algul sa küll nii palju asju kaasa ei võtnud?? Kas jätsid ka midagi kogemata maha?

  ReplyDelete
 8. Kas Jojo käitus sinuga kuni lõpuni välja halvasti?? Ma loodan et kirjutad sellest draamast varsti :D aga tahtsin veel teada et kas ta hostvanematega hakkas paremini käituma ja ainult sind kohtles halvasti, või ka hostvanemaid kohtles halvasti? Kas tal endal nagu häbi ei hakanud kunagi, või ta oligi selline ja lihtsalt ei suutnud aru saada et see kuidas ta käitub on vale? Ma arvan et ma ei hakka kunagi mõistma seda, kuidas algul nii tore ja armas tüdruk võib lõpupoole selline pain in the ass olla :D ( vabandused väljendi pärast )

  ReplyDelete
 9. Mida armast sulle sinna Goodbye booki kirjutati? :)

  ReplyDelete
 10. Kas sa plaanid kunagi oma hostperele ja sõpradele külla minna nt oma pere või eesti sõpradega?

  ReplyDelete
 11. Võibolla ei ole sellist asja väga asjakohane küsida, aga kui palju kogu see vahetusõpilaseks olemine maksma läks? Kas sa saaksid tuua välja mingid plussid ja miinused Eesti ja USA kohta läbi sinu silmade, ehk siis mida USAs pole ja Eestis on ja miks on üks riik parem kui teine? Väga tore blogi on Sul, lugesin alates septembrist ja olen lugenud siiamaani, aitäh! :)

  ReplyDelete
 12. Kas sa pead peale seal veedetud aastat Eestis nüüd aasta võrra kauem koolis käima?

  ReplyDelete
 13. Millised õppeained sul USAs kohustuslikud olid ja millised said ise valida?

  ReplyDelete
 14. Mille eest maksid hostvanemad, mille eest maksid sina? Ma mõtlen nt väljas söömised, kinopiletid jms.

  ReplyDelete
 15. Kuidas hoiad ühendust usa inimestega, kellega sa seal olid?
  Kui sulle pakutaks paraegu võimalust kohe pakkida asjad ja minna usasse, siis kas teeksid seda? :)

  ReplyDelete
 16. Mis hetk/mälestus sul aasta üle järele mõeldes oli kõige parem ? ( mitu võib kaa olla) Kas on midagi, mida kahetsed et seal ei teinud, või midagi mida ei oleks just võinud teha?

  ReplyDelete
 17. Kas vahetsuaasta algul oli hetki, kus tundsid meeletut koduigatsust või olid millalgi nii kurb sealse elu üle, et tahtsid nutta?

  ReplyDelete
 18. Kas koolis, viimasel päeval, oli inimesi, kellega sa muidu ei suhelnud, kuid kes tulid sinuga pilti tegema või lihtsalt rääkima?

  ReplyDelete
 19. Kas sa muutusid vahetusaasta jooksul julgemaks? Kas ameeriklastega oli lihtne vestlust üleval hoida? Et ei tekkinud awkward pause jne.

  ReplyDelete
 20. Kas USA's hakkas mingi noormees ka meeldima? Kas mingi noormees avaldas sulle armastust vms...

  Kui USA's nii range kord on lastel, siis miks seal jäädakse nii palju ja nii noorelt rasedaks. Mis on sinu arvamus?

  Oled juba hostvanematega läbi telefoni/skype rääkinud?

  Kas hostvanematel tulid ka pisarad silma, kui sa lahkusid?

  ReplyDelete
 21. Kuidas teed kergemaks Eestis, hakata võõrastega suhtlema ? Usas on lihte hakata võõrastega rääkima ja seal enamus on easygoing type.

  ReplyDelete
 22. Kas ELO oli kõigile kohustuslik?
  Kas sa loed mõne praeguse VÕPi blogi, kes sügisel vahetusaastale läheb? Kui jah, siis kelle?
  Mida jääd USAst igatsema ja mille üle oled õnnelik, et Eestis ei ole?

  ReplyDelete
 23. Kas odavam ei oleks olnud minna peale gümnaasiumit või kõrgkooli lõpetamist aastaks USAsse? Nii oleks odavam tulnud. Poleks maksma pidanud 6000 euri, mis teeb pea ühe auto hinna (100K eek) ja ühe otsa pilet on 300 euri vb ainult ?

  ReplyDelete
 24. Inimesed, miks te nii negatiivsed olete ja Jojod süüdstate, te olete teda näinud läbi ühe inimese silmade, te ei ole kuulnud temapoolset lugu. Ja kas Liisa blogist jääb tõesti mulje nagu Jojo oleks paha ja halb ja nii halvasti käituv? Mulle jääb mulje, et Liisal on raske temaga suhelda ja nad ei ole enam nii head sõbrad kui aasta alguses ja nad on muutunud nii palju ja tahavad erinevaid asju. Samas ma näen ka seda kui palju positiivset Liisa Jojo kohta kirjutanud on ja kui head sõbrad nad kunagi olid. Nende naljad ja see, et nad kõike koos tegid on väga toredad.
  Mul on küsimus ka. Kas sulle tundub nüüd, et sa ei suuda kuidagi kohaneda enam nende inimestega siin? Kas sul on raske ühiseid teemasid leida? Mis su sõbrad sinust arvavad, et mismoodi sa ise muutunud oled?

  ReplyDelete
 25. Kas mingil hetkel kahetsesid ka USAsse minekut? (koduigatsus vms)
  Kas/millal plaanid minna uuesti Iowa'sse kõikidele sõpradele külla?
  Kui oleksid noorem, kas tahaksid veelkord minna kuhugi võpiks? Kui jah, siis kuhu?

  ReplyDelete
 26. Kallis Liisakene! Oled väga väga tubli ja suureks eeskujuks kõigile neile, kes Sinu viisi oma teed jätkata tahaksid ka metsade ja mägede vahelt! Kallid! Iti

  ReplyDelete
 27. Vahtusaasta alguses, enne ärasõite oli päris paljudel YFUkatel see suureks teemaks, et vahetusaastale minnes oled kõhna nagu kriipsujuku ja vahetusaastalt tagasi tulles veered nagu pall (ma loodan et mõistad :D ) Kas päriselt oli ka märgata mingit kaalutõusu või -langust ja kas üldse oli see toitumine seal nii hull? Kas harjusid seal väga kohaliku toitumiskultuuriga ära ja jääd seda Eestis igatsema?

  ReplyDelete
 28. Mida perele ja sõpradele kingituseks tõid?

  ReplyDelete
 29. Kuidas on Sul suhted Eesti sõpradega? Kas on paljud vanad sõbrad ära kadunud, kas Su vanadsõbrad ei óle häirivaks muutunud vm?

  ReplyDelete
 30. Kas sul on plaanis ka YFU vabatahtlikuks hakata?

  ReplyDelete
 31. Olen tähele pannud, et USAs on koolivaim tähtis asi, kas sinu koolis oli ka? Kas teil anti ka kooli logoga asju pidevalt?

  ReplyDelete
 32. Kas koolis oli lihtne hakkama saada? Mitmes klass vastab Eestis Ameerika 11.klassile?

  ReplyDelete
 33. kas sulle meeldib rohkem eesti või usa koolisüsteem?

  milliseid toite te seal perega sõite näiteks?

  kas leiad, et see on hea, et iga päev on sama tunniplaan? kui jaa siis miks sulle meeldib või miks ei?

  ReplyDelete
 34. kelleks sa saada tahad??

  ReplyDelete
 35. Mis õppesuunas sa EBS-is oled? Mis hinded olid sul põhikooli lõputunnistusel? ♥ Su blogi!!

  ReplyDelete
 36. Kas usa koolis on raskem õppesüsteem?
  Kes oli su kõige noorem ja kõige vanem sõber,sõbranna? :D
  Kas enda arust muutusid väliselt ka kui seal olid? Mis sõbrad ja perekonad ütlesid, kui tagasi jõudsid, mis neid kõige rohkem huvitas? :P
  Mis Eesti toitu igatsesid kõige rohkem?
  Mis nüüd suvel plaanis ja kuhu kooli õppima lähed/jääd?

  ReplyDelete
 37. Sain aru, et ostsid endale USAst uue telefoni? Kui palju see oli odavam? Ja on raske leida selliseid, mis toimiksid ka siin?

  ReplyDelete
 38. Kui kiiresti Eesti elu jälle nö omaks võtsid ehk siis kui kiiresti Sulle kohale jõudis, et oled tagasi Eestis?

  ReplyDelete
 39. Kas oled juba selle aasta VÕPide blogisid ka vaadanud/kavatsed seda teha? Kas sa kavatsed ka vabatahtlikuks hakata? :)
  Sinu blogi oli lihtsalt niii super! :D

  ReplyDelete
 40. Palun jaga selle aasta VÕP'de blogisi! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kaiusas.blogspot.com .. sealt saab veel USA-kaid ja kõike.

   Delete
 41. Kas sul on veel yfu üritusi tulemas?

  ReplyDelete
 42. Kas USA inimesed on lollimad kui meie inimesed ?

  ReplyDelete
 43. Kas inimene, kes on juba olnud vahetusõpilane, saab veel tahtmise korral vahetusaastale VÕPina minna? Ehk, kui rahapuudust ei ole, saaks? Ja kui nii on, siis oleks sul selline soov?

  ReplyDelete
 44. Soovita mõnda head selleaasta USA VÕP-i blogi(usaldan su vaistu)! :) Kas neid on võimalik leida ka kuskilt?

  ReplyDelete
 45. mis arvuti sul ameerikas kaasas oli? ma mõtlen kas apple v samsung jne.?

  ReplyDelete
 46. mis klassi jätkad eestis? kas lähed ikka sinna klassi kus peaksid või jääd eakaaslastest ühe aasta maha?

  ReplyDelete
 47. Ilmselt seda nii paljud juba öelnud, aga sa oled kõvasti innustanud oma blogi pidamisega (oled andnud suurepärase ülevaate YFU elust) ka teisi noori minema vahetusõpilasteks kuskile maailma teise otsa- mis on omamoodi katsumus, oled aasta aega kodust ära, võõras riik, võõrad inimesed jne. kuid sina tegid selle kõik läbi!
  Paljud on loobunud just oma YFU unistusest sellepärast, et finantsiliselt ei vea lihtsalt välja (selline see elu siin Eestis on juba) aga sa oled andnud üldse head informatsiooni selle kohta, et kuidas üldse alustada, paremal veerus on ka paljude teiste YFU´de blogspoti lingid, kus võib välja lugeda, et päris läbinisti oma taskust raha välja käima ei pea, tuleb vaeva näha, sponsoreid otsida ja kui hästi läheb siis unistus võibki tõeks saada.

  Igatahes minul oli sinu postitusi väga põnev lugeda, endale pakkus rohkem huvi see ameerikalik elu mida sa kirjeldasid, et kas elu on tõesti nagu filmis seal, ega palju puudu ei jäänud. Sulle aga soovin elus edu edaspidiseks! (:

  "It's the possibility of having a dream come true that makes life interesting."- Paulo Coelho

  L.U.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Wut, panin siin pika teksti maha, aga küsimused unustasin ikka kirja panemata :D.
   1. Mis asjade üle sa põdesid kõige rohkem ennem USA-sse minekut? (kuna küsimus tundub veidi imelik, siis paar näidet, nt: et äkki ei tule inglise keelega toime, et kuidas sind uude kooli vastu võetakse, millised hostvanemad on jne.)
   2. Kuna Hawaii on dreamplace kuhu ma ennem pensioni jõuda tahaks siiski, siis küsimus: Kirjelda Hawaii loodust, inimesi, kultuuri, fakte jms mis sinu tripist kõige enam meelde jäi.

   Delete
 48. Mainisid koguaeg, et USA'kad on nii dramaatilised ja igal pool leidub draamat, ometigi sina tekitasid ka draamat ja blogist jäi mulje, et sa oled väga hull pubekas..

  ReplyDelete
  Replies
  1. ma arvan, et anonüümselt oma tujusid välja elada, on vale :/ Ma olen kindel, et me ei saanud pooltki kuulda sellest, mis tegelikult toimus.

   Delete
  2. Mina arvan samuti, et kui sulle Liisa ei meeldi siis ära loe seda blogi lihtsalt ja ära kirjuta siia halba tema kohta, sest tal on SUPER blogi ja ta ise on veel lahedam ja toredam inimene!! Pealegi ta ei tekitanud seal mingit draamat, pigem oli Jojo see, kes tujusid välja elas.

   Delete
  3. Pubekas või mitte, aga selle etapi teeme me ju kõik elus läbi, niiet mis siin nähvata? Kas Sina, Anonymous, pole siis pubekas / olnud? (:

   Delete
 49. KAs viibisid mõnel üritusel ka kus tarbiti alkoholi/narkootikume? Kas seal kandis, kus sa elasid tarbiti üldse narkotsi ja alaealised jõid?( u 21) tegid mõned su sõpradest narkotsi või teadsid kedagi, kes teeb ja kes joovad? kuidas üldse seal olukord oli selle joomisega, sest eestis on ikkagi väga hull see olukord..

  ReplyDelete
 50. Mis sul Jojoga juhtus? Septembris-oktoobris olite nagu õed, kuid siis ei kirjutanud enam temast ja nagu võõrdusite üksteisest ja siis prom'i ajal räägid veel, et pingelauseks oli ta kleit, nagu kõik oleksid teda taga rääkinud k.a sina.. mis siis juhtus teil?

  ReplyDelete
 51. Mis draamat Jojo tegi?

  ReplyDelete
 52. Mina arvan, et on vale kõik Jojo kaela ajada. Kõik tülid on kahepoolsed. Ja ma eeldan, et sa Liisa ise ka tead seda. Ja ilmselt oled sa ka midagi halvasti talle öelnud, et lõpuks nii läks. Vb sulle tekkis endale sinna konkurent? Sa oled ju harjunud saama kõike ilma pingutamata ja nüüd tuli sulle ette üks Sakslane kes tahtis ka kõike. Ega printsessi elu kerge pole. :)

  ReplyDelete
 53. Kas terve see aasta andis sulle taskuraha ikka päris vanemad? Tegid ülekande või kuidas ? :)

  ReplyDelete
 54. Minu meelest selle aasta blogidest väga huvitav ka martina-ameerikas.blogspot.com ja eriti meeldib mulle tema kujundus, väga usalik. :D
  Liisa sul on lihtsalt vapustav blogi ja ära lase ennast häirid mingite anonite vastikutest kommentaaridest. :)

  ReplyDelete
 55. Tundub, et hoopis eestlased on dramaaqueenid meil siin, nagu mida fucki, kessse fucking tuleb tekitama draamat siis kui tegelikult kõik ammu läbi on? Äkki ei soriks teiste oletatavas mustas pesus ja veel sellise attitudega, et nagu ise poleks kunagi kellegagi tülli läinud või vigu teinud nagu srsly, FUCK OFF. Tahaks seda ka veel küsida, et kust tuleb siin välja Liisa printsessi hoiak? WTFFFFFFFFFF? Eee ja kuidas võtta seda, et Jojo ainus inimene, kellega Liisal draamat jagus ja seda ka alles teises vahetusaasta poolest? KINDLASTI NII PUBEKAS JA PRINTSESS, kurat üle ääre ajab juuuuu. Ja kui Jojoke sitasti käitus Liisaga, siis mis te arvate et tal ei tekkinud kordagi tunnet, et tahaks sitta vastu keerata või vähemalt mitte nii hea enam ta vastu olla? Kas pole see mitte õigustatud? Siinkohal arvan, et tal oleks(oli)selleks täielik õigus ka, sorri, me oleme vaid inimesed - ärge seda unustage, et Liisa on ka.

  Me keegi ei tea mis seal 100% toimus, kuid pole vaja ka mingit haiget liisa-on-pubekas-ja-sellepärast-see-kõik-juhtus muinasjuttu vestma hakata mingite arutute hüpoteeside alusel. Ikka vaja tolmu keerutada ja olla niisama kadedusega üle valatud, kari talle tillesid.

  ReplyDelete
 56. millal sa nendele küsimustele vastused kirjutad? :)

  ReplyDelete
 57. Enne USAsse minekut mitmenda klassi sa olid just lõpetanud? Mitmendas klassis sa USAs olid ja mitmendasse klassi sa nüüd Eestis lähed? Ja kas samasse kooli?

  ReplyDelete
 58. Kui tohib küsida, siis mis kaamera ja objektiiv sul on? väga ilusad pildid su teises blogis :)

  ReplyDelete
 59. palun kirjuta siia 2013/14 aasta võpide blogid kes ameerikasse lähevad, kui sul on. aitäh:).

  ReplyDelete
  Replies
  1. http://martina-ameerikas.blogspot.com/p/vopide-blogid.html see tüdruk ise ja sealt saad ka teised :)

   Delete
 60. Su blogi oli selle aasta võp'idest kõige huvitavam! Lugesin algusest lõpuni :) Nüüd vaatasin ka sinu teist blogi ja peab mainima, et väga ilusad pildid on sul! Kuna plaanin ka endale peegelkaamerat soetada siis tekkis küsimus, et mis kaamerat ja objektiivi kasutasid nende piltide tegemisel? Ja kas selle kaameraga on võimalik ka videoid teha? kui jah, siis kui pikalt umbes filmida saab? Võiksid natukene lähemalt rääkida :)

  ReplyDelete
 61. Kas algtasemel inglise keelega saaks ka vahetusaastal hakkama?

  ReplyDelete
 62. Kas JoJo tuleb sulle millalgi Eestisse külla, nagu sügisel kokku leppisite?

  ReplyDelete
 63. Mida viisid perele külakostiks?

  ReplyDelete