Friday, April 5, 2013

Promi ettevalmistused

Nii kaua olen üritanud end kokku võtta, et teha prom'i ettevalmistustest postitus. Prom on siis terve õppeeasta kõrghetk ning meenutab midagi balli laadset, ainult et max USA :D Minu prom on natuke vähem kui kuu aja pärast - 4 mail :).. okei, "natuke" pikaks läks postitus, oops!

Mind palus kaaslaseks Nate (Nathaniel). Ütlen kohe ära, et täiesti tavaline ja armas küsimine oli, lihtsalt tuli ja küsis minult, et kas ma tuleksin temaga prom'ile :) Ma olin kohe nõus, sest kui päris aus olla, ma teadsin mitu nädalat enne, et ta küsib mind (kuigi ma talle seda ei öelnud :D )

Kõik algas pea 3 nädalat enne kui ma Hawaiile läksin. Üks hommik enne tunde istusin commonsis, Bre tuli mu juurde ähmi täis ja ütles, et kuulis, et Nate kutsus mind prom'ile ja nii armas jneMa olin nagu "WHAT?!". Bree nägu läks kiiresti punaseks ja ütles mulle, et kui ta küsib - act surprised! Nimelt on nende emad sõbrannad ja Nate oli oma emale öelnud, et ta tahab mind kutsuda ning ta ema oli öelnud Bre emale ja Bre ema ütles temale. USA :D ja Nate oli palunud oma õel küsida Annalise käest, et kas mul on prom date, nii et paar päeva hiljem tuli Annalise suure õhinaga, et ohh-ohh Nate küsis mind prom'ile. Sain jälle pettumust valmistada, et ei, ta ei kutsunud. Nimelt kõik teadsid, et ta küsib mind viimasel koolitantsul mis meil oli. Aga ei küsinud, mõtlesin juba vahepeal, et äkki ta leidis kellegi teise keda kutsuda, aga siiski mitte :) Lõpuks kui ta küsi! Järgmine päev lõunal ütlesin teistele, et mul on lõpuks ka prom date olemas ja lihtsalt kõik vaatasid mulle otsa lauas ja olid "we know.... before you even knew" ehk reaalselt terve kool teadis. :D

Muidu kuulsin teistelt, et mõni teine üritas ka mind kutsuda, nt Ms. Voguel tahtis, et Trey kutsuks mind ja kuuldavasti ta plaaniski kutsuda, aga noh - kes ees, see mees :D
Enne kui Nate jõudis mind kutsuda prom'ile kirjutasin ma tweedi  - "i can totally see myself going alone to my first and last prom". Ma ausalt öeldes mõtlesin naljana, sest tegelikult ju aega veel oli jne, aga Tanner vastas mulle twitteris "i'm sorry" ja vastas ka järgmisele tweedile nii...Tol hetkel tuli välja, et ka tema oli mõelnud mind prom'ile kutsuda, aga ta arvas, et ma ütleks talle ära. Kurvakesed mõned :D 
Muidu ma ei ole väga kirjutanud Nate'st midagi blogis, võib-olla paar korda ainult maininud. Aga ta on mu klassivend, on jalgpalli tiimis, golfis ning ta on väga tore. Esimesel trimestril oli mul temaga üks tund koos, aga siiski kuidagi koridoris või nt korvpalli mängude ajal oli ta minu seltskonnas. Vähemalt ma suhtlen ja meil on alati lõbus, nii et ma usun, et too õhtu ei tule mingi awkward ja saan lõbusalt aega veeta :) Õnneks ma arvan, et ma saan enamjaolt kõigiga siin olla "mina ise" ning mu grupp on ka lihtsalt awesome!

Minu grupp on hetkel üpris lahtine, aga põhilised inimesed on teada - Kayla & Spencer, Kylie & Wyatt, Raeann & tema date, Clayton & tema date, Stephanie & Ethan, Amara & Tanner + mina & Nate ja ma ei teagi praegu peast rohkem :) üpris suur grupp igatahes (tavaliselt on nii 4-5 paari), väga paljud on veel kahe vahel (2 suuremat gruppi on hetkel, meie grupp ja senior'ite grupp). Meil rohkem enda klassi grupp. :) 

Kõigil tüdrukutel on peaaegu juba kleidid olemas. Mina peaksin saama enda kleidi kätte enne 20.ndat Aprilli. Mina tellisin (okei, mu isa tellis) mulle kleidi internetist - palju suurem valik & palju odavam. Siinsed kleidid poodides on reaalselt nii 500 dollarit. Prom'iga minnakse hulluks, reaalselt. Väga kallis lõbu :D Siiamaani kõigile kellele ma olen oma kleiti näidanud on ainult kiidusõnu öelnud ja Hannah ütles täna, et ta vihkab oma kleiti nüüd :D:D igatahes loodan, et see saab ilus olema ka päris elus!

Enne prom'i on Grand March ehk see on see kus kõik paarid käivad kõigi vanemate-sõprade-sugulaste-naabrite-koolikaaslaste eest läbi ning kõikide tutvustatakse. Peale seda algab ball ehk põhimõtteliselt lihtsalt tantsimine. Aga ilmselgelt siin pole ballil need "balli tantsud" vaid kurb USA tavaline grind :D 

Grand march & prom on kella 19.00 - 23:30. Siis on 30 minutit aega, et vahetada pidulikud riided dresside-lühkarite-särkide vastu ning algab post-prom party ehk järelpidu koolis, südaööst kella 4-ni hommikul! Peale südaööd saab süüa ja juua ja kell 1 hakkab esimene asi - hüpnoos. Ehk võetakse vabatahtlikud lavale ning nad pannakse hüpnoosi alla kõigi ees ning lastakse neil igast lolle asju teha... Väga huvitav öö tõotab tulla :D 

Meil on koolis paar päris head prom'i kutset olnud - mõned näited siis -

Sõbrapäeval käisid meil laulvad valentinipäevad mööda kooli ringi. Clayton oli üks nendest lauljatest ning nad läksid Karlee'le laulma. Enne laulu lõppu tegid teised poisid koridori (võtsid end rivvi üksteise vastu nii et koridor tekkis keskele) ning Clayton tuli nende vahelt lauldes ja hoidis silti kus oli alguses kiri "i know, Jordan can not sing!" vms ja siis tema ette jõudes keeras sildi teistpidi kus oli kiri "just kidding though , would you go to prom with me?" Loomulikult ta sai jah vastuse peale seda :) Aga kõik muinasjutud ei lõppe hästi nagu ka see ja juba nädala pärast otsis Clayton endale uut prom date'i, sest Karlee ütles talle, et ta meeldib talle sõbrana, aga mitte rohkemalt. Clayton ei võtnud seda vist nii hästi, sest paraku olid tal tunded ta vastu, nii et sinna see kõik läks :D

Kõige armsama kutse tegi Taylor Clarale. Istusime dodgeball turniiril. Taylori tiim kutsuti ette, sest nad pidid mängima. Kõik poisid läksid platsi äärele ritta, Taylor jooksis ära, keegi ei saanud aru mis toimub.. Taylor tuli tagasi - lillede ja kommikarbiga! Läks poiste kõrvale ja 5 poissi tõmbasid oma särgid ülesse ja iga poisi kõhule oli üks täht/sümbol joonistatud - P R O M ? Terve saal oli rahvast täis ja lihtsalt hetkega jäi kõik täiesti haudvaikseks ja jõllitasid neid. Loomulikult vastas ka Clara jah (nad Tayloriga käivad) ja suudlesid ning Taylor jooksis mängima. Nii armas oli näha Clara't peale seda, niiiii õnnelik ja näost punane. Lisaks ma istusin peaaegu tema kõrval, nii et endalegi polnud halb vaade :D täielik USA teenage movie hetk oli.

Samas on natuke "lihtsamaid" asju tehtud - näiteks Matt laskus Angela ette ühele põlvele ning ulatas talle lollipop sõrmuse ( http://images.picturesdepot.com/photo/r/ring_pop_candy-212141.gif ) ning küsis temalt, et kas ta tuleks temaga prom'ile :)

Nate :)

Clayton ja Karlee

Taylori kutse
normaalne, peame allkirjastama, et oleme teadlikud, et võime end vigastada :D

Kayla organiseerib meie söömist ja asjatamisi :)

35 comments:

 1. Täiega vinge kogu see promi värk! Ja niii armas, et see sinu kutsumine nägi välja siuke ning Nate on väga-väga ilus poiss! (pildilt vaadates). Niii vinge postitus ja loodan, kui prom kätte jõuab teedp alju pilte ka! :) NIII ÄGE

  ReplyDelete
  Replies
  1. hehe, kindlasti teen prom'ist ka palju pilte, või vähemalt üritan :D aitäh!! :)

   Delete
 2. see pole küll teemasse, aga kirjuta palun track meetist ka ja üldse sellest trennist :)

  ReplyDelete
 3. Kas Jojo läheb ka promile?

  ReplyDelete
 4. Kellega Jojo läheb?

  ReplyDelete
 5. Oioi see Nate on ju meganummi poiss :) Seal USAs üldse ilusad poisid. Kui enda kooli 12ndikke vaatan siis vb 20% neist on väheke mehed, ülejäänud mingid poisikesed alles. Veab sul ja ole tubli :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. :) hehe, eks nii kahjuks ole jah, enda koolis Eestis samamoodi :D aitäh!! :)

   Delete
 6. Oh see hüpnoosi värk on jõhkralt cool, kunagi kellegi vahetusõpilase blogi vaadates oli ta video pannud sellest, noo nii naljakas oli :) Ja Nate on ka nii armas ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. jaaaa, ma täiega ootan, Amara käis eile DJ'mas ühes siin lähedal olevas kooli prom'il ja neil oli ka hüpnoosi värk ja ta ütles, et see oli kõige naljakam asi ever :D

   Delete
 7. Jojo ei tulegi teie grupiga ? ja sama küsimus, kellega ta läheb? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ta ei tea veel kus grupis ta on, sest ma ei teagi... Nt Kayla ei kutsunud teda meie gruppi, eks näeb mis saab :D

   Delete
 8. Kas su Eesti perekond ning hostvanemad teavad, et pead blogi? Kui jah, siis mis nad arvavad sellest? Muidu, super blogi sul! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Eesti pere teab, ning nad loevad, vähemalt ma tean, et ema ja õed/vennad ja vanaisa loeb :) Olen nendelt ka üldiselt kiidusõnu saanud, hostperele pole näidanud, ma isegi ei tea kas nad teavad, võib-olla :D Suur aitäh!! :)

   Delete
 9. Replies
  1. Heh, nii armas!! Tervita oma pere palun!! :)

   Delete
 10. Kas sul kahju ei ole, et Jojo sai Masoni? Sa ütlesid et Mason sul ka üks parimaid sõpru seal? Ja küsimus veel et mida üldse arvasid Mason või Taylor selle kohta kuidas Jojo sinuga käitus? Kas enamus su sõbrad hoidsid ikka sinu poole?Sa oled muidu super nagu sinu blogigi !! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Täpselt samad sõnad! ;) Ja ise mõtlesin veel, et mida MAson ja poisid üldse arvavad sellest, kuidas Jojo käitub (sebib 90219301 erineva poisiga jne)

   Delete
  2. Miks ta just Masoni valis?

   Delete
  3. Tõsi, ta on üks parimatest sõpradest siin :) aga samas endal oli algul nagu "milleks" ta just tema valis, aga samas siin on palju teisi inimesi, nii et lõpuks jäin siiski rahule :) aga ütleme nii, et osadele poistele nö "läheb peale", et ta selline on sest et ikka sakslane ja välismaalane :D:D aga meie tüli põhjal, ma ei ütleks, et siiski need minu inimesed (enamjaolt kõik lol) olid siiski minu poolel, sest samal ajal kui Jojo postitas igast jama minu kohta avalikult, siis teised leidsid, et mulle tehakse liiga, sest ma ei teinud midagi sellist :) ja ma usun, et Masoni valis a välimuse pärast :D ja aitäh!!!! :)

   Delete
 11. Tekkis küsimus ka selle kohta, et kas teil leidub koolis ka kiusamist? Filmides on Ameerika koolides alati nn " Mean Girls'id" ja ma tahtsin teada et kas teil klassis ka kiusatakse? Või terve klass saab hästi läbi ja kõigi vastu ollakse kena? Või leidub mõni eraklikum ja nohiklikum kelle kallal siis natuke nalja tehakse?Loodan et teed ka millalgi koolist video,sest oleks huvitav näha kas Ameerika koolid on sellised nagu filmides näidatakse et on :) hästi tore blogi sul, iga päev vaatan mitu korda, et äkki oled midagi uut kriblanud :))

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nii vahva :) aga reaalset kiusamist nii palju pole, on küll nö erakuid ja veidrad gruppe, aga nendega ikka vahest suheldakse voi lihtsalt hoitakse eemale, õnneks pole mingit erilist kiusamist näinud :)
   Ja ma üritan video ka kunagi teha koolist!

   Delete
 12. Kas oled muidu natuke Nate'ist huvitatud ka(või tema sinust) või lähete prom'ile pigem sõpradena? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nate on raudslet

   Delete
  2. Hahahaha, see alumine kommentaar on parim :D lol, aga ei, ta on minujaoks lihtsalt sõber, aga ala textime küll, nagu paljudega siin. Usun, et ta mõtleb sama mis mina :)

   Delete
 13. Kas blogi on võimalik seadistada nii, et kui login enda kasutajaga sisse, siis see ei loe seda. Ehk siis praegu, kui ma login enda blogisse, siis see lisandub mu blogi vaatajate hulka, nagu oleks keegi peale minu seda vaadanud. Kas Sa oskaksid mind aidata? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jaa, seda saab muuta, ma alguses muutsin selle niimoodi, et ei loe enda "klikke", pärast kui arvutisse lähen võin täpsemalt vaadata kuidas see käis :) (hetkel ma telefoniga)

   Delete
  2. Super! Anna siis teada, kui Sa oled vaadanud :D!

   Delete
 14. sul on ausalt maailma parim blogi. Tänu sulle olen hakanud mõtlema ka enda unistuste täitmisest ning näiteks veetmisest ühe aasta vahetusõpilasena :) Aga sulle hästiii palju edu seal ja ole sama muhe edasii :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Suur-suur aitäh!!!! :) mul nii hea meel, kui olen suutnud kedagi natukenegi rohkem mõtlema VÕPiks hakkamise peale, sest ise mul oli ka suureks ajendiks varasemate VÕPide blogid ning kuidas ma ise tahtsin seda kõike kogeda :)

   Delete
 15. Mul eelmise komentaarijaga sama asi. Olen see sama neiu, kes kunagi komenteeris, et ta nii vaimustuses, loeb hommikust ühtuni- siis kui hiljem avastasin selle :) Siiamaani loen ja imestan, väga vinge sul seal, elan väga kaasa! Olen 16, saan aasta lõpus 17 ja avastasin, et kui ma tahan VÕP'ks saada, siis on mul aeg hakata seda uurima, ja selle aasta suvel mineku jaoks olen hiljaks jäänud. Olen saanud väga indu just Sinu blogist. Tänu sellele olen saanud aru, milline imeline kogemus see lihtsalt olla võib.. Ja USA tundub tänu sellele kultuurile samuti imeline koht- kui tulevikus just Põhja- Korea seda pommiauguks ei tee ;) :D :D
  Selle pika komentaari lõpuks lihtsalt tahaks tänada, et nii imelist blogi pead. Sinu ülim positiivus oma asja ajamise juures on võimas. Aitäh :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma lihtsalt pean ka sõna sekka ütlema4230490239490 korda ja nõustun 100% eelmise komentaariga! Raske on sõnadesse panna, kuidas ma naudin selle blogi lugemist ja nagu näha, ma pole ainus! :D

   Ja endal tekkis sama küsimus, seoses selle blogi vaatamise kommentaariga.

   Delete
  2. need kaks kommentaari just made my day :) Ma nii soovitan kõigile kel vähematki viitsimist ja asjatamist - see ikka mega once in a lifetime võimalus! Ja ma olen ka praegu oma vahetusaastal 17, ning USA oli mu esimene ja pm ainus valik :D Niiiiiiii suured aitähid teile! :) see kõik motiveerib nii väga kirjutama! <3

   ja ma üritan mingi hetk uuesti vaadata selle vaatamiste kohta :D

   Delete