Thursday, April 4, 2013

Because everything is dramatic in America

Täna (4.aprill)  toimus esimene track meet, varsti kirjutan sellest eraldi, aga lühidalt öeldes - ma ei käinud seal :D Koolis sai täna vähemalt üpris palju nalja (nagu tavaliselt..). Kokanduses tegime süüa, köögis valitses täielik kaos! Eelmise trimester oli meid seal klassis umbes nii 10 õpilast, seekord on 18 või 19.. 4 kööginurka, et enamasti oli igas köögis 4-5 inimest. Minu grupis oli Stephanie, Kendra ja Keaton. Selline tunne oli, et need kaks viimast said esimest korda kööki. 2 kööki tegid oreo kooki ja 2 teist tegid juustukooki. Kui meie lõpuks panime oma koogi ahju küsis Keaton, et mis kooki me üldse tegime... USAkad. :D Ms. Voguelil läks koguaeg kurjaks ka täna, sest Cole ja Drake lasid mingeid haigeid nalju koguaeg. Kuigi nad teevad seda igakord :D Põhinali on köögis, et pannakse hästi palju seepi kraanikaussi ja siis võetakse see vaht ning minnakse kellegi kõrvale ja pannakse see vaht näo kõrvale ja siis öeldakse ala "dude, omg" või midagi sellist mille peale pead kiiresti pööratakse ja siis ilmselgelt nad keeraksid oma näo selle vahu sisse :D kahjuks see läks nii mõnigi kord neil läbi. Child development klassis lasi Hannah oma intelligentsusel lennata ja küsis õpetajalt, et juhul kui rase naine piima ei joo, kas siis sünnib laps ilma luudeta. :D Ma tahaks vahest väga kõvasti seal tunnis naerda. Study hall'is sai ka kõvasti nalja. Hakkasime Kayla'ga oma prom'i asju planeerima. Noah tuli koguaeg meie juurde midagi seletama ja siis mingi hetk kallistas mind ja ütles "i don't hate you, i like you as much as i like north korea". Alrighty then. Üleüldse oli Noah täna mingis ülemeelikus tujus ja laulis õpetajale "whyyyy couldn't we be friendssss" ja siis õpetaja ütles, et ta ei jõua ära oodata kuni kell helistab ja siis Noah tegi eriti lolli näo pähe ja ütles "you know you love me" ja läks õpetajat kallistama :D Viimases tunnis - kunstis rääkis üks tüdruk ühest draamast.

Nimelt seda on juba terve kool tegelikult näinud, sest see kõik toimub facebookis. Nimelt on üks tüdruk kelle nime ma siia igaksjuhuks ei taha kirjutada rase. Ta on senior. Ta oli õnnelikult kihlatud, selle hetkeni kui ma nägin fesaris kuidas ta "kihlatu" kirjutas talle kirja seinale, kus oli iga teine sõna ropp, umbes 100 korda nimetab teda igasuguste nimedega ning kõige lõpuks veel oli lause "otsusta ära kes on su lapse isa"... Nagu what?! :D Nad on mõlemad nii 18-19 aastased, milleks on vaja kirjutada teise seinale, et too on talle mingeid haiguseid andnud või, et ta loodab, et too laps pole tema oma. Üks asi mis murrab mu südame siin - kõik saavad lapsi, keegi ei taha neid lapsi, siin on nii palju näha inimesi majanduslikult halvas seisus. Kui inimesed teavad, et nad ei suuda toetada oma pisikesi, siis milleks neid üldse siia maailma tuua?! Okei, igatahes tagasi tolle skandaali juurde - too kutt igatahes arreteeriti. Nimelt too tüdruk kutsus talle politsei ja ta arreteeriti avalikus mahategemise pärast vms. Ja selle peale too kutt kaebas tolle tüdruku kohtusse. Way to go USA, kaebame üksteist iga päev kohtusse!

Ma sellest vist polegi kirjutanud, aga paar nädalat tagasi läks meil veel üks poiss hulluks. (Meie koolimajas on ka 7. ja 8. klassid eraldi korrusel). Nimelt üks 8. klassi poiss kaotas üks päev oma mõistuse. Käitus tunnis kehvasti - saadeti direktori juurde - lõi direktorit - jooksis mööda kooli ringi karjudes ja lülitas lampe sisse-välja. Kõlab juba nagu tavalise koolipäevana USAs :D Ise istusin study hall'is kui kuulsin mingit karjumist, esimese asjana mõtlesin küll, et mingit last tapetakse kõrval klassis, aga kuna teised väga välja ei teinud, siis panin oma kõrvaklapid tagasi pähe ja ei teinud sellest välja. Hiljem tulid mendid kooli ja arreteerisid tolle 8. klassi poisi.

Juhul kui keegi pole veel uudiseid lugenud, siis Põhja-Korea plaanib USA rünnata :))) nimelt pidi see juba lähimate päevade jooksul juhtuma. Inimesed Iowas liiga palju ei karda. Ms. Voguel ütles, et ta tahab näha, et Põhja-Korea üritaks, sest see ei lähe neil läbi nii kui nii. Aga samas üks õpetaja ütles, et kui Hiina ühineb nendega (Hiina õnneks või kahjuks nende ainuke liitlane) ühineks, siis neil võib isegi olla jõudu võtta USA üle. Osad siiski väga kardavad ja räägivad sellest koolis, umbes 15 inimesti on juba tulnud mu juurde ütlema, et nad põgenevad minuga koos Eestisse. Tundub väga tõenäoline :D Kõige rohkem kardetakse Washingtoni pärast, sest see ikka nende pealinn ja Obama on seal, nii et seal juba suletakse asju ning ollakse "valvel". Meedia hoiab kõike mega vaikuses, ei taheta paanikat tekitada. Kõige naljakam ongi see, et ma pole siin ühtegi uudist näinud selle kohta, aga ala õhtulehe online'st lugedes ainult seda näebki :D Samas ma leidsin koolis inimesi kes polnud sellest kuulnudki. Ise ma ei oskagi väga seisukohta võtta, millegipärast tahaks justkui arvata, et midagi sellist ei juhtu, kuidagi väga ebatõenäoline tundub. On ainult 2 varianti - kas läheb väga hästi (midagi ei juhtu) või läheb väga halvasti (pannakse tuumapomm USA poole teele). Sellises situatsioonis ei ole seda "kuldset keskteed". Ei viitsi mina selle üle põdeda, mis juhtub, see juhtub, sellised asjad pole väga meie teha. Ja üleüldse, mina olen Iowas, isegi too nolk Põhja-Korea liider ei taha Iowad... keegi ei taha :D

Praegu istun üksinda kodus, koristasin just toa ära, väljas on kell 8 õhtul +15 kraadi sooja ning prom on täpselt 1 kuu pärast! :)


korras tuba & garderoobi uks

mu vaade võrratule garaažile

keegi küsis alles kas kala elus - jah on (:

ilus päikseloojand oli vähemalt teisest toast

6 comments:

 1. Ma vist polegi lugenud kuskilt või pole näinudki, aga kes on su promi kaaslane ja kuidas sulle kutse tehti? Kui sa oled kirjutanud siis sorry :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. ei ole veel, teengi just uut postitust spetsilt prom'i kutsetest ja planeeringutest :) sinna kirjutan!

   Delete
 2. Liisakene, sul on väga tore blogi. Kahju, et omal ajal kui noor olin, ei saanud vahetusõpilasena maailma sel viisil näha. Hoian sulle väga pöialt! Tahtsin küsida, milliselt internetilehelt soovitaksid tellida peokleiti?
  Pea vastu! Üks talunaine Võrumaalt!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Suur-suur aitäh :) See tõesti on vinge, et praegu sellised võimalused on! Oma prom'i kleidi tellisin http://www.jenjenhouse.com/ lehelt. Suur aitäh veel! :)

   Delete
 3. Saatsin sulle just sõbrakutse FB-s, siis on sul ka kindlam vast, et kes siin blogib paljudest . Suur suur tänu väga hea lingi eest! Mul tütar lõpetab põhikooli.... Suur tänu veelkord!

  ReplyDelete