Saturday, March 16, 2013

Third trimester

Too nädal kui mina Hawaiil olin, algas tegelikult uus trimester. Ehk kõik minu tunnid vahetusid kolmandat ja viimast korda. Nii veider, ma mäletan nii hästi kuidas ma mõtlesin, et kolmanda trimestrini nii palju aega, et siis ma juba mõtlen tagasi mineku peale jne. Aga ongi juba kolmas trimester käes...
Mina alustasin selle trimestriga nädal hiljem, ehk kõik olid juba ainetega algust teinud ja ma sujuvalt ühinesin nendega. Teisipäeval (esmaspäeval oli snow day) kõik koolis tulid koguaeg kallistama ja rääkima, et kuidas nad igatsesid mind (isegi inimesed kellega ma igapäevaselt ei suhtle) ja kõik küsisid kuidas Hawaii oli. Sain umbes-täpselt sada korda rääkida oma ideaalsest nädalast. Isegi track coach tuli minu juurde ja ütles, et kuulis kooli pealt, et ma olin paradiisis :D Kõige armsam oli  ikka mu üks õpetaja, Ms Voguel, keda ma kooli astudes kohe nägin ja ta tuli kallistas mind ja ütles, et tal on palju kodutööd mulle anda :D

Esimene tund on mul Ms Voguel'i tund - child development/parenting. Seal tunnis räägime laste arengust ja vanemaks olemisest. Hetkel näiteks räägime rasedusest.. Amara ja Hannah juba ütlesid õpetajale, et nad poleks kunagi arvanud, et rasedus on nii jube ning nad ei saa kunagi lapsi :D samas seal tunnis tuleb USAkate lollus välja, näiteks Hannah küsis viimases tunnis kas tontidest võib rasedaks jääda, ning ta oli surmtõsine selle küsimusega...

Teine tund on american government. Selle õpetajaga ma pole kunagi varem kokku puutunud. Ta on selline vanemaealine mees kes on natuke aeglane.. Lisaks ta teeb koguaeg Leedu üle nalja ja toob näited koguaeg Leeduga seoses ja siis ütles mulle, "i know you are from Estonia, so i think you will appreciate my jokes about Lithuania". Ta on päris humoorikas, ma pakuks ausalt öeldes, et ta on nii 67+ aastane... Lisaks ta vist arvab, et ma ei mõista inglise keelt, sest ta veerib koguaeg raskemaid sõnu välja..

Kolmas tund on study hall või PE (physical education = kehaline). Need on siis ülepäeva, üks päev on üks, teine päev teine. PE's mängime erinevaid mänge ja study hall'is teen kodutöid, vaatan läpakast (meil koolis kõigil oma läpakad) midagi või loen teiste VÕPide blogisi/fb.

Neljas tund - culinary arts. Seal õpime erinevate restoranide kohta, erinevaid "reegleid" söögikohtade kohta, kuidas töötada seal, lisaks kokkame. Siin saab tänu sellele tunnile näiteks kohaliku college'sse lihtsamalt sisse kokandust õppima, sest see on selle põhi vms. See mu üks lemmik tunde, lihtsalt nende inimeste pärast kes seal on. Inimestest kellega ma suhtlen, on seal Clara, Raeann, Stephanie, Cole, Drake, Brandon, Trey ja Keaton. Ning palju teisi, aga need enamjaolt on vaikselt ja naeravad poiste laua üle, sest seal tuleb päris häid nalju. Lisaks on õpetajaks Ms. Voguel, nii et kahjuks sellise kooslusega õppimisest väga palju välja ei tule :D

Viies tund - study hall. Üle päeva on mul siis kaks study hall'i päevas.

Kuues tund - individual art. Ehk põhimõtteliselt lihtsalt kunsti tund. Seda tundi saab võtta kui oled mingitest kriteeriumitest parem ning siis saab ise valida kõik oma projektid, ehk teed mida tahad. Lihtsalt trimestri jooksul peab õpetajale 6 projekti esitama.

Ma ei saaks ausalt öeldes rohkem rahul oma tunniplaaniga olla, peab Ameerika koole armastama!
Paari päeva pärast mul tuleb järjekordne Hawaii postitus, sest nii palju pilte saanud juurde ning kirjutan mõndadest plaanidest teiste VÕPidega :) ega ma ei saa ikka veel Hawaii reisist üle..

pakkisin lõpuks kõik nänni lahtisee juba kaua aega tagasi, aga niiiiii armsa üllatuse sain peale Valentinipäeva Eestist, aitäh sõbrad :) <3 aitäh Karoliina!!!

mu humoorikad kulda väärt sõbrad!  :) "mai inglis is veri bääd, bat ai stil laaav ju" ja ma ikka ei tea mis see wannabe german üritab olla :Dvideo Hawaiilt. Meile sai väga südamelähedaseks laul "poi-poi-poi-poi-poi-popiiii". Alguses me keegi ei saanud aru, mida üks Jaapani kutt selle lauluga koguaeg mõtles, aga peale meie Emely seletust peaksid kõik aru saama :) <3 esimene pool siis sellest karjumisest millest ma kunagi kirjutasin Hawaii postituses :)


6 comments:

 1. loe see lause nüüd väga ettevaatlikult uuesti läbi: " Ma ei saaks ausalt öeldes rohkem rahula oma tunniplaaniga olla... " :))))

  ReplyDelete
 2. Täiesti mööda küsimus, aga kas viisa interviuul pidid Eesti või Inglise keeles rääkima? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mina pidin inglise keeles, usun, et kõik peavad :)

   Delete