Monday, March 11, 2013

Küsimuste vastused

Lõpuks siis vastan nendele küsimustele mis te küsisite :) täna mul snow day nii et korralikult aega, et siia blogisse asju kirjutada (:Millega oli kõige raskem alguses harjuda? Kellega sa kõige rohkem aega veedad? Kas sa alguses hakkasid kogemata eesti keeles vahepeal rääkima? Kas sa nüüdseks juba mõtled ka inglise keeles ? Ja viimane asi.. ma tahaks su imelise kooli klasse näha :))))
Kõige raskem oli võib-olla harjuda lihtsalt selle kultuuriga. Sest siin on see tavaline, et kõik tulevad kõigia rääkima ja ollakse väga avatud ja nagu teada, eestlased pole just kõige avatumad inimesed :D kõige rohkem aega ma arvan, et veedan Amara või Jojoga. Alguses polnud seda probleemi, aga vahepeal oli, sest nüüd olen nii harjunud inglise keelega ja ei mõtle enne kui midagi ütlen (mõtlen, aga mitte nii täpselt läbi :D:D) vaid lihtsalt räägin ja siis paar korda ikka hakkasin eesti keeles asjatama. Inglise keeles ma ei mõtle, ma ei tea kuidas nii paljud ütlevad, et nad mõtlevad inglise keeles, aga ma ainult vahest hakkan loendama mingeid asju inglise keeles. Ja klasse kunagi näitan ehk :D

Võiks veel videoid panna, kus te olete hästi vabad, nagu see video, mis sa kodust tegid näiteks ;)
neid tuleb kindlasti veel :)

Kas oled enda perele midagi Eesti pärast ka õpetanud? (keelt, kultuuri/ajalugu jne..?) Mis nad Eestist arvavad?
Mida jääd kõige rohkem Ameerikast igatsema`? (v.a inimesed :D) Kui oleks võimalus, siis mis sa kaasa võtaksid sealt?
Kui alguses valisid üldse riiki kuhu minna, kas teadsid kohe, et Ameerika või oli valik veel mõne riigi vahel?
Videoid võiks olla jaaa! Lõbusat aega veel!
Nad on õppinud väga palju Eesti ajaloost, sest kohe alguses nt näitasin neile Laulva revolutsiooni filmi :) Neile  endale Eesti väga meeldib, sest isegi üks nende tütardest oli üks suvi Eestis :) Ameerikast jään igatsema toitu ja siinseid kaubanduskeskusi !!! :D muidugi võtaks kaasa kõik inimesed :) minu TOP 3 riigid olid - USA, Kanada ning Uus-Meremaa, aga kõige rohkem siiski tahtsin USA :) aitäh!

Kas keegi on sind juba promile kutsunud ? Kui jah , siis kuidas kutsuti ?:D
ei ole :D aga ma olen kooli pealt jutte kuulnud, et mõni üritab kutsuda :D sellest kirjutan igaksjuhuks hiljem, sest ma ei taha mõne 'üllatust' ära rikkuda :D

On sul mingi kutiga 'teema' ka olnud? On sind nagu deidile kutsutud jms?
siinsed kohalikud arvavad, et kui Sa räägid nendega 3 sõna juttu, siis on kohe teema. Aga on ka välja deidile kutsutud, aga ei ole ma kellegiga väljas käinud siin :D


kas mõnele yfu reisile ka lähed? :)
Too Hawaii reis :)

võrdle eestlasi vs ameerikalsed, usa noored vs eesti noored, kogukond, biberi ja one directioni fännid, kontserdid, mood mis seal on , mis seal on populaarne jne.
Eesti noored on palju rohkem kahe jalaga maas ning avarama silmaringiga. Meedia on teinud USA noortega 1-0 minu arust :D Kahjuks väga paljud on Bieberi fännid, (isegi nt Mason ja Taylor). Väga one directioni fänne pole näinud :D Des Moinesis on kontserte, nt märtsis ongi Justin Bieberi kontsert, mis oli reaalselt 3 min välja müüdud. Mood on päris kurb, ala kitsaid teksaseid nagu Eestis ei ole nii palju näha, kõik peab väga sädelev olema jne.. See stiil pole kohe kindlasti minu jaoks :D

Kirjelda kuidas on lood Eesti keelega. Kas hakkab ära ununema vm? :)
Nii-naa, kirjutades on küll aru saada kuidas enam ei oska mõndasi asju kirjutada või mõned väljendid ununenud :) (üritasin just umbes 15 minutit mõelda, mis väljend on silmaring)

Kirjuta, mida naljakat on sinult Eesti kohta küsitud ja kui palju Ameerikas üldse Eestist teatakse :)
Osad teavad kohe kus Eesti on, aga enamjaolt ei teata Eesti kohta midagi. Olen kuulnud kooli pealt, et on ka arvatud, et ma olen Etioopiast (sest inglise keeles kõlavad Eesti ja Etioopia sarnaselt). Aga minult on küsitud, et kas me räägime vene keelt, kas meil on autosi/telekaid, kas meil on soe vesi, kas meil on poode :D 

Palju sa võtsid sinna riideid kaasa? Või oli kohe mõte, et küll sa sealt ostad jms..
Riideid oli pool kohvri täit ma arvan.. Aga jah,ma tulin siia plaaniga, et ostan siin nkn uusi riideid :D

Kuidas su suhted jojoga on? Kas saate alati hästi läbi või on ka selliseid hetki, kus sooviksid, et oleksid ainuke vahetuslaps peres? Mis on plussid ja miinused selle juures, kui su vahetusperes on ka teine vahetusõpilane?
Me oleme siiski nagu reaalsed õed, nii et eks meil ole oma häid ja halbu päevi. Aga ma olen siiski õnnelik, et mul on teine VÕP, sest ta teab täpselt mida ma tunnen, sest me elame samu asju läbi. Aga samas, ma kohtusin nii paljude teiste VÕPidega Hawaii reisil, nii et ma sain aru, et mul oleks võinud selle teise VÕPiga võinud minna palju kehvemini või palju paremini. Jojoga me oleme tõesti väga erinevad inimesed, aga samas me siiski saame hästi läbi :)

Räägi oma kaalumuutusest, kas on ja kui palju (YFUs muutkui räägitakse t vahtusaastal võtad palju juurde, kuid sinupuhul pole aru saada).
Mul pole kaal väga muutunud :)

Mis kaamera ostsid endale, pildilt saab aru ainult, et nikon, aga marki ja objet ei erista ... :D ja kui soodsad peegelkaamerad ja objektiivid võrreldes eestiga on, mõni hinnanäide ka paluks! :) ja tehnika kohta veel nii palju,et kui osta sealt iPhone, siis on vist nii, et eestis seda kasutada ei saa..? kas siiski leidub mingi võimalus kuidas saaks?
Ostsin Nikon D5100, ma ostsin selle walmartist :D:D see oli nii 500 eurot, Eestis oleks see olnud üle 700 euro. :) ja kui iPhone osta, siis minuarvates saab seda kasutada juhul kui lased selle võrguvabaks teha :)

Kas Ameerikas ka teismelised joovad & suitsetavad & pidutsevad nii, nagu Eesti noored? Või järgivad nad ikka eeskirju?
Nad on selle poolest korralikumad kui Eesti noored :D

Kuidas Sul ilma meieta läheb ? :) 
Mis Sa arvad sellest kui ma Su kollased tennised annetan ära? :) 
Kas kingitusi ka kohvrisse mahub ? :) 
Kas hostisale ikka ütlesid seda mis ma eile palusin ? :) 
Kas Sa tead kuhu meie reisile läheme järgmisel nädalal (jah, Sa üksi ei lähe) ? :))))) 
Miks ja Kus ja Mida ja Kuidas?!?!?!
KALLIKALLI, 
meie!

Ainult minu õde teeb selliseid nalju :D:D Aga jah Anni, igatsen Sind ja Tomi!!! Kellele Sa mu tenniseid tahad annetada? Ja kuidas Sul üldes mu tennised on? :D Väga vahva, kuulsin juba, et käisite Londonis :D Hostisaga rääkisin ka jah... :D <3

Kas sa oled mõelnud kunagi Ameerikasse õppima või elama minna?
Lähed sa mõnesse suuremasse Ameerika linna ( nt: chihago, new york..) ?
Kas seal on ka noored samad hullud kui Eestiski?

On palju rasedaid teismelisi?

Üks mu plaanidest tõesti kaasab Ameerikat, aga kes teab kuidas elu läheb, võib-olla lõpetan kunagi USAs jälle (aga mitte Iowas kindlasti :D:D). Ja hetkel plaanile perega minna Chicagosse Aprillis :) ütleksin nii, et Eesti noored on hullemad, aga samas ka mõistlikumad :D USA noored lihtsalt hõljuvad kuskil seal vahepeal. Minu koolis on  hetkel vist ainult 2 12.ndiku rasedad :D üks nendest on juba teist korda selle aasta jooksul.

mis trennid sinu koolis on? 
kas su elukoha lähedal on ujula/jõusaal?
on sul ka hetki, millal tunned end üksikuna, kõrvalejäetuna jne?
millised olid su ootused seoses vahetusaastaga ning kas oled rahul, et oled usas praegu?

minu koolis on - korvpall, USA jalgpall, pesapall, midagi veel pesapall taolist, maadlemine, 4 erinevat cheerleaderi gruppi, tantsutiim, track & field, cross country, golf, võrkpall ja hetkel rohkem ei tule meelde :) koolis on olemas jõusaal ning lähedal ka ujula. Väga üksikuna end ei tunne, pigem vahest soovin olla eemal neist, sest vahest ei jõua lihtsalt kõige sellega siin kaasas käia või lihtsalt saab siiber (nagu nt praegu mil Amara lööb Emalee'd padjaga ja nad lihtsalt jooksevad mööda tube ringi).. Ainuke ootus oli ehk, et mul tuleks hea aasta ja ma pole pidanud pettuma :) Ei saaks rohkem rahul olla, et otsustasin selle aasta siin veeta :)

Palju see Hawaii reis sulle maksma läheb? 
Kas on poistega mingi 'teema' ka olnud? ;) 
Kas igatsed väga jalgpalli(euroopa oma noh)? Et nagu mängida ei saa ja nii ? 


Hawaii reis oli 1085 dollarit. Selle 'teema' kohta veel nii palju, et USA noored ei oska olla lihtsalt sõber ja sõbranna, nad arvavad kohe, et kui räägid kellegiga rohkem kui ühe lause, et siis kohe mega teema jne :D
Aga õiget jalgpalli igatsen ikka täiega!! Ma poleks tõesti arvanud, et ma hakkan seda nii väga igatsema.


Kavatsen samuti minna vahetusõpilaseks Ameerikasse( järgmine suvi), tahaks teada mis Ameerika viisa sul täpsemat on ja kas sa oskad öelda ka palju see maksis? Samuti olen vaadanud lennukipileteid, mis suht krõbedad tunduvad, palju sul need maksma läksid? Päikest ja rõõmu sinu päeva seal üle "lombi":)
Kõik viisa asjad näitab YFU ära kuidas teha ning enam kahjuks ei mäleta palju see maksis. Lennupiletid tulevad YFUst, nii et selle pärast ei pea muretsema :) aitäh!!

Kirjuta palun, kui palju Hawaii reis maksis? Selle pidi ikka igaüks oma taskust maksma?
1085 dollarit ja kõik pidid selle jah ise maksma :) (2 tasuta reisi loositi ka muidu)

Kuidas raha kokku said, et vahetusaastale minna?
Kas sa oled Ameerikas olles alkoholi ka tarvitanud? Nagu kui seal peod ja asjad, kas siis tarvitatakse ja kas sa ka oled?
Oled õnnelik, et vahetusaastale läksid?
Võiksid teha mõne blogi sissekande videona, nagu räägid mis tegid jne.
Kui palju sulle vanemad iga kuu eestist raha saadavad? Kas hostvanematelt saad ka mingi raha?

Vahetusaasta tasu sain makstud tänu isale, kellele ma võlgnen küll suure tänu :) Ma olen väga õnnelik, et otsustasin VÕPiks hakata :) Alkohol on YFU reeglite poolt keelatud. Vanemad Eestist annavad raha vastavalt vajadustele, hostvanemad ei ole kohustatud raha andma ning võib-olla teen kunagi sellise video :)

Oleks ka Sulle päris palju küsimusi, enamus sarnased eelnevatele, aga kõige rohkem huvitabki mind, kas enamus raha saad enda vanematelt või hostvanematelt ja, kus said raha Hawaiile minekuks ning palju see maksis? Ning, kas oled rahul ja on Sul hea meel, et otsustasid minna USA-sse vahetusõpilaseks? :))
Enamused asjad siit varem kirjutatud, aga Hawaii raha sain taaskord tänu oma isale :) 

Mis sinult seal Inglise keele testis küsiti ? :)
Ma enam täpselt ei mäleta, aga see oli kuulamisülesanne, väga lihtne! :)

Kas sinu koolis on olemas marching/pep/jazz/concert band? Kas see on populaarne? Kas suhtumine selles osalejatesse on selline nagu filmidest tihti näha ("eww band nerds" jne.)?
jah, meil on olemas mingid bändid, aga meil on nad popid, sest meil on Iowa üks parimaid school band'e ning paljud populaarsed inimesed on nendes :)

Kas pead ennast tihti poodides tagasi hoidma asjade ostmisega, sest kohvris on vähe ruumi? Mis on sinu lemmikud poed seal? On sinu arust sealsed asjad odavad võrreldes eesti omadega?
Ostan vastavalt vajadusele. Tagasi tulen nii kui nii kahe kohvriga, sest asju on lihtsalt nii palju kogunenud siin. Lemmikud poed on kindlasti Forever 21, Urban Outfitters, Hollister :) Võrreldes Eestiga on ikka asjad kõvasti odavamad!

Mulle niiii väga meeldib sinu blogi lugeda. Väga tore on teada saada kuidas seal Ameerikas see eluke veereb. Tänu sinule tekkis endal samuti idee vahetusõpilaseks minna.. ja just Ameerikasse. Sellepärast tahakski teada, et kuidas sa tulid üldse sellepeale et vahetusõpilaseks minna, miks just Ameerika ja mis tunded või mida sa arvasid sellest, et vot nüüd ongi aastaks minek ja kas see hirm mineku ees oli suur? :)Soov vahetusõpilaseks minna aina kasvab.. aga pmts ainukeseks takistuseks on see hirm olla nii kaugel oma sõpradest ja perekonnast, ning samuti see kuidas ma seal hakkama saan.. aga jah, sinu blogi on superr!! :) keep going! :)
Suur aitäh!! :) Esimene kord kuulsin sellest YFU värgist, kui mu lapsepõlve sõbranna käis mitu aastat tagasi YFUga USAs ja siis ma jälgisin ikka tema tegemisi ning paar aastat tagasi võtsin selle teema ülesse ja enam ei suutnud sellest lahti lasta :) ikka tahtsin seda kõike ise ka kogeda ja ma tean, et ma oleks kahetsenud hiljem kui oleksin nii hea võimaluse käest lasknud. Loomulikult oli mingi hirm siiski, aga samas soov minna oli ka väga suur :)

Ma olen juba kirjutanud, et mulle väga meeldib su blogi... aga ma pidin seda veelkord ütlema, seega: Mulle väga väga väga meeldib su blogi! :D
Küsida tahtsin selle kohta, et kas Eesti on hakanud kedagi seal huvitama ka? Et tahaksid tulla siia reisile vms. Või on nii, et lasevad jutu Eesti kohta ühest kõrvast sisse ja teisest välja? :)
Aitäh!!! :) suvi 2014 tulevad arvatavasti mitmed siit mulle külla Eestisse :) ma kuulsin siia tulles, et paljud googeldasid Eestit ja üritasid teada saada kus see on :) enamus mu koolist igatahes teab nüüd Eestit ja oskab isegi kaardil üles leida :)

Kui palju pidid Hawaii reisi eest maksma? :)
1085 dollarit :)

4 comments:

 1. Kas Iowas on ka kombeks jalanõudega majas ringi käia? Nimelt mul on Eestis kaks portugali neiut, kes käivad toas igal pool jalanõudega ning kuulsin et ameerikas tehakse ka nii-

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jah, käidakse! Algul oli see minulegi väga veider, aga samas nüüd nii harjunud, et ise käin ka (juhul kui jalanõud pole max märjad või porised) :D

   Delete
 2. Kas Jojo käis ka kuskil reisl? Kui jah, siis kus?

  ReplyDelete