Monday, January 21, 2013

Üldine

     Otsustasin teha taaskord sellise "üldise" postituse, sest meenus, et osad on palunud, et ma kirjutaksid mõningatest asjadest, so here you go people - 

plussid / miinused Eesti ja Ameerika vahel

Ameerika plussid - 

 • Palju tolerantsemad inimesed
 • Üpriski vaba ühiskond
 • Stressivaba kool
 • Palju erinevaid inimesi (rassi poolest/usu poolest)
 • Lihtne inimestega tutvuda
 • school spirit
 • TOIT

Ameerika miinused - 

 • Tehakse head nägu iga asja peale 
 • Tehakse sääsest elevant
 • Mitte kõige usaldusväärsemad inimesed (kuigi siin kohal mängib suur rolli kellega suhtled)
 • Teismelised on (minu arvates) metsikumad kui Eestis
 • Draamad
Eesti plussid - 

 • hea haridus
 • Eesti keel
 • oma pere & oma sõbrad
 • TOIT (toit on alati pluss)
 • Ei tehta nii palju draamat (juhul kui Sa ei käi EBSis, EBSikate puhul see punkt ei loe)
 • Inimesed on kahe jalaga maapeal 

Eesti miinused - 

 • Kibestunud/kadedad inimesed (mitte kõik)
 • Ilm
 • Pööratakse way too much tähelepanu inimeste välimusele (riietusele) (nt koolis)
 • Kõigi hindamine koguaeg
 • Koolielu 

Täna on Martin Luther King Day ning ameeriklased on väga patriootlikud, hommikul oli presidendi kõne ja suured kogunemised linnades. Isegi minu ajaloo tund peatati kõne ajaks ning suurel ekraanilt näidati ikka kuidas Beyonce hümni laulis ja Obama kõnet pidas Washington D.C'st. 
Nende hümn on vist kõige püham asi mis neil olla saab (koos lipuga). Enne igat spordiüritust kõlab hümn ja siis on terves saalis surmvaikus ja kui keegi väiksemagi häälitsuse teeb, saab terve saali poolt tapvad pilgud. Hümni ajal on kõigil käsi südamel. 

Ameerika ajalugu on üks asi mis paneb mind iga päev üha enam hämmastama.. Ma usun, et nüüd kõik inimesed kes on USA ajaloo eksperdid on kohe kurjad, aga ma nüüd kirjutan kuidas ma siin olen õppinud ja mõistnud seda ajalugu. Nii et -  näiteks civil war, tähtis sõda USA ajaloos. Aga kui mõelda, kes sõdisid - USA sõdis, USA sõdis täitsa üksi, iseendaga. Lõuna osariigid hakkasid Põhja osariikidega padruneid vahetama. Ma mäletan kui me hakkasime septembris seda õppima ja mul jäi tükkaega segaseks kellega USA võitles nii kaua, oh mu imestust kui tuli välja, et iseendaga. Või siis nende great depression. Kohutav sündmus USA ajaloos, aga miks see algas ?! Aktsiad olid läinud superkõrgele ja kõigil rahaliselt super, kuni mingi hetk hakkas terve Ameerika paanitsema, sest kartsid järsku oma raha pangas hoida ning tahtsid kõik oma raha saada koheselt sularahas kätte. Nad suutsid terve suure depresiooni ajal sulgeda üle 9000 panka oma paanikaga... Kes ajendas neid oma raha välja võtme, nad ise, Ameeriklased! 

Mul pole absoluutselt mitte midagi Ameerika vastu, vastupidi, siin olles on mu armastuse selle riigi vastu aina enam kasvanud, aga see ajalugu lihtsalt pakub mulle palju lõbu ja mõtlemisainet. 

Minu kooli armastus vahetusõpilaste vastu. Tõsi, mina ja Jojo oleme kooli ainsad vahetusõpilased, aga kogu "koolipere" on rohkem kui armastanud meid. Ühel hommikul kui kõndisime Jojoga oma lockerite juurde, möödusime Ms. Voguel'ist ja direktorist... Ms. Voguel ütles direktorile "we've got some pretty awesome exchange students this year" ja siis direktor ütles, et me parimad :) ja siis kõige khuulim asi - direktor ütles "we do shirts for every "event" in school, so why not make some exchange students shirts" ja Ms. Voguel on see kes igaks sündmuseks neid särke orgunnib ja teeb, nii et tema kiitis ka otsuse heaks, nii et me päris tõsiselt saame Jojoga disainida särgid, (ala tekstiga i love our exchange students) ja siis Ms. Voguel tellib need ning paneb koolis müüki... HOW COOL IS THAT ?! Me lööme päris korralikult lained siin Jojoga :D 
Kui päris aus olla, siis ikka päris palju eelistatakse siin koolis vahetusõpilasi, mind pole vist koolis õpetajate poolt kunagi keelatud või "kuri oldud". Vahva, kõik teised satuvad alati pahandustesse :D aga okei, ega ma tegelikult midagi hullu siin ei tee :)) 

Kaklus paar päeva tagasi oli meie kooli selle aasta esimene kaklus. Söögivahetunnil kõndisin sööklasse.... KC ja Chase rullusid mööda põrandat. Nagu Noah tweetis "this wasn't a real fight, it was more like intense hugging... on the ground". Ehk midagi hullu ei juhtunud, nad "üritasid" üksteisele virutada, aga kumbagil see väga ei õnnestunud. Rohkem oli kära selle ümber, terve twitter jooksis 2 minutiga umbe ja siis olid umbes sellised tweetid  -  "who saw the fight? who won?" ... "FINALLY a fight" ... "dang it, last year i was in a A-shift and i didn't see any fight and this year... i was just too late" ... "and the B-shift fights start again" see viimane seletati mulle ära. Nimelt eelmisel aastal olid 2 kutti (üks senior kes lõpetas, teine visati koolist välja) kes hakkasid iga asja peale kaklema kõigiga. Üks kord oli mingi kutt talle ette astunud kogemata oma kandikuga, nii et too "kakleja" võttis oma kandiku ja lihtsalt virutas vastu nägu talle sellega... Igatahes peale seda "kaklust" läks umbes 2 minutit, et terve kool sellest teaks. Ma tweetisin ka midagi ja siis sain kohe nt Mason'ilt 3 sõnumit järjest "who won", "who broke it up", "what's going on now". Naljakas kui elevile nad sellistest asjadest lähevad :D

ja lihtsalt mainin, et järjekordne senior jäi rasedaks.. Kahjuks või õnneks on ta vähemalt kihlatud oma lapse isaga.. Üleüldse on paljud siin kihlatud, minu klassist on vähemalt mingi 4-5 kihlatud, welcome to Americaaaaaa

YFU reis. Kunagi Oktoobris lisasin siia pildi valiku YFU reisidest, ma arvan, et ma olen LÕPUKS oma valiku teinud (mina isiklikult sain oma vanemalt "jah" sõna ühe välja valitud sihtkoha jaoks:)  nii et kevad vaheajal saan juba nädala Hawaii'l veeta :) YFU seminaril öeldi õnneks, et veel kohti on. Hawaii reise on kokku 3, kahjuks 2 saksa poissi kellega ma kohtusin seminaril lähevad varasematele reisidele, aga vähemalt leidsin ühe Taani neiu kes läheb minuga samale reisile :) Lisaks on reisid NY, Californiasse, Washingtoni, LA, Las Vegas jne, aga ma valisin just Hawaii selle jaoks, et midagi uut kogeda ning seal on surfi koolitus (surfamine üks minu must do listist) :) Minu vaieldamatu lemmik tegelikult tollest listist oli California, aga samas seal ma käisin kui olin väiksem, ning New Yorki sain ka külastatud paari aasta eest :) 

mu kolm lemmik kaelaketti (: Jojol on teine pool keskmisest kaelakeest mis ütleb "sisters"

mu kalaaaa

vaikselt ja rõõmsalt kirjutan siin seda blogi


paar pilti mis tumblr'ist võtsin tänasest Obama presidendi vandest

USA kuumim jututeema on Obama naise soeng

üks asi mis mind ülaatas, live ülekanne ja kuidas too perekond käitus :D haha, nii suur ja uhke sündmus ja siis on need 2 last. Kõige meeltlahutavam vaatepilt üldse. 

nagu meie laulupidu juba
2 comments:

 1. Kui see saladus ei ole, siis palju sa Hawaii reisi eest juurde pead maksma? :)

  ReplyDelete
 2. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete