Monday, November 5, 2012

Halloween ja muu tore USAs

2.5 kuud siin, mingid tähelepanekud (:

Halloween on siin hiiglaslik s8ndmus. V2ga paljude kodud ja aiad on 2ra kaunistatud, inimesed kannavad kost88me ja jagatakse komme. Isegi inimesed kes on kodus ja jagavad komme kannavad kost88me, niiet mitte ainult lapsed ei kanna neid. Meil  pandi kindel kellaaeg linnas, et kell 5:30 v6idi tulla uksetaha kommi lunima. T6esti palju rahvast oli olnud v2ljas, v2ga paljud meie vanused k2isid ka majast-majani ja 8ks t8druk mu ajaloo klassist 8tles, et l2heb k2ib ukselt uksele ja 8tleb, et tahab komme oma haige n6bu jaoks... N2ha mida k6ikke Ameeriklased teeksid tasuta kommi nimel :D mu personal finance ja ajaloo 6petaja 8tlesid, et nad jagasid hoopis pastakaid ja mingit sellist n2nni kommide asemel, niiet nende majas enam mingi hetk ei k2idud :D lapsed olid t2nava nurkadel arutanud majade 8le, et kust k6ige paremaid komme saab ja siis l2inud kindlate majade juurde. Koolis oli meil ka 30.ndal warrior pack'i tunnis "halloween party" kus me s6ime komme, popcorni ja muusika k2is lihtsalt, midagi v2ga teha polnud, niiet osad hakkasid tantsima, sest warrior pack kestab ainult 20 minutit.

Warrior pack on tund iga teisip2eva ja neljap2eva l6pus (t2nu millele on nendel p2evadel k6ik tunnid 10 minutit l8hemad) kus on alati kindel seltskond, aga 6pilasi on erinevatest klassidest, (freshmens - seniors). P6hilised kellega ma seal koos olen on Jojo, Mason, Wyatt, Summer, Adam, ja veel m6ned. Tavaliselt me ei tee seal v2ga midagi, lihtsalt r22gime omavahel v6i kui on 6petajal mingi asi kuulutada, siis r22gib sellest. See tund peaks justkui 6pilasi "8hendama". Viimasel korral saime nt uued tellimislehed, ehk post prom clothes order form, et saaks j2lle kooli asju tellida, aga tegelt seal on v2ga lahedaid asju, nt kooli dressid ja hoodie jne. Koguaeg ainult tellitakse kooli asju, niiet ma absoluutselt ei imesta, et 50% 6pilastest on iga p2ev m6ne kooli logoga asjaga, v6i veel rohkem 6pilasi. 6nneks on 8ldjuhul need t2itsa talutavad :D

XC pep rally  - asi millest ma unustasin kirjutada. Enne state meet'i korraldati pep rally xc t8drukute auks. Siiani oli neid korraldatud ainult enne jalka m2nge, niiet k6ik olid v2ga 8llatunud, et meie auks ka korraldati, aga siiski j6udsime osariigi "finaali". Terve high school koguti v6imlasse ja direktor kutsus meid k6ikki ette, tol hetkel oli k8ll v2ga veider olla seal ees. M6tlesin algul k8ll, et mis seal ikka, aga kui sinna ette l2ksime, dsiisas, palju ikka inimesi meil koolis on ... :D 8ritasin siis kedagi vaadata v6i 8ldse olla kuidagi seal ees, aga no, kui n2ed ainult kuidas publikus Mason esireas 8ritab midagi 6elda ja vehib k2tega, v6i siis n2ed kuidas Clara teeb k2tega s8dant ja siis k6eval istub Tanner, kellel oli tol hetkel xc pluus seljas mille ta peaaegu seljast 2ra t6mbas, sest 8ritas n2idata, et tal ikka on meie uus xc s2rk seljas, siis lihtsalt ei saa tolle rahva ees seista normaalselt, l6puks 8ritasin vaadata meie rivi otsa, kus Jaclyn r22kis meie tiimist, treenerist jne. Ikka p2ris awkward oli seal olla :D

Thanksgiving on 22. november (neljap2ev). Selle puhul s6idame Kansas City'sse. Kui asjad l2hevad nii nagu plaanitud, siis lendab isegi hostema vend Californiast sinna ja terve suguv6sa tuleb kokku (siin 8ldse iga p8ha ajal tuldakse 8le riigi kokku). Kansas City's elab 8ks kolmest hostvanemate t8trest ja just tema juurde l2hme sest, Marianne (hostvanemate kolmas t8tar) elab nii kaugel, et meie ja tema t2pselt vahepealne punkt on Kansas City. Koolist saab 6nneks juba varakult lahti tolle n2dala teisip2evast, niiet on pea 6 vaba p2eva :)) sest siin pole s8gisvaheaega, aga samas meil on iga 3 n2dala tagant 8ks kolmap2ev vaba - "teachers in service" ehk p2ev kus k6ik 6petajad on ainult koosolekutel ja tunde ei toimu, niiet j2rgmine n2dal tuleb j2lle see tore p2ev :))

Ameeriklased & plaanid - EI K2I KOKKU!! :D see on kohutav kui palju siin muudetakse meelt, ei j6uta 8ksmeelele v6i lihtsalt plaanid t8histatakse. N2iteks eile, oli kindel plaan, et l2hme Fort Dodge, aga siis Sarah 2ratas meid 8lesse ja 8tles, et paneksime end valmis, et kohe peale kirikut l2hme hoopis Ames'i (linn Des Moines'i l2hedal) ja siis hakkasime kiiruga s2ttima ning ta tuli tagasi, 8tles, et ei l2he ikka Amesi, et l2hme Fort Dodge, ja nii back and forth umbes tundaega.. L6puks l2ksime ikka Fort Dodge nagu esialgne plaan, niiet milllleks ajada asjad niiiiiii keerukaks. Ma 8ldjuhul vaatan siin v2ga paljusi lihtsalt suurte silmadega, et kuidas viitsitakse t6mmelda t2iesti m6tetute asjade p2rast..

J6uluvaheaeg murdis mu s8dame, kui avastasin, et see on ainult 21.12 - 3.01. Aga 6nneks tol hetkel kui ma selle s8dant l6hestava avastuse tegin oli mul Annalise k6rval, kes 8tles, et talvel on palju "lume p2evi" ehk kui siin tuleb lumi maha, siis on palju vabu p2evi ja 8ldjuhul siin pidi v2ga palju lund tulema, aga kes teab palju nende jaoks "v2ga palju lund" on.

Koduigatsus on asi mida 6nneks minul v2ga pole olnud, sest iga p2ev j22b mul siin p2evi v2hemaks ja 8ritan v6tta k6ik mis saab. Aga samas vahepeal ikka m6tlen, et ei 8tleks 2ra p2ris-p2ris kodusest toidust v6i m6nest vestlusest eesti keeles. Lisaks millest ma tunnen puudust - meri & Tallinna vanalinn... Ise ka 8llatunud, aga t6es6na, kuna viimase aasta elasin vanalinnas, siis oli mu lemmikuks tegevuseks h2maras jalutada vanalinnas, sest see on ju k6ige ilusam koht..Ja ilmselgelt pole siin merest ega 8le8ldse mingist veest tilkagi... Elu keset maisip6lde ju.

< tol hetkel helises koolikell, niiet mu study hall oli läbi kus ma selle kõige kirjutasin, niiet nüüd saan normaalsete tähtedega kirjutada jälle :)

Mida ma veel igatsen ? kohukesi !!! LEIBA!!!! Aga kõige rohkem igatsem loomulikult oma ema,isa,õde, teist õde, üht venda, teist venda, kolmandat venda ja lisaks kõikki koeri ja kasse ja muid sulelisi :) aga ei ole hullu, skype on kuldaväärt asi!

Toit, ma usun, et mu blogi põhjal arvate, et ma ainult junk foodist toitun, tegelt asjad pole ainult nii (haha, praegu ka oreod kõrval), sest tegelikult mu pere toittub väga tervislikult, ainult kui me Sarahiga poes või kuskil söömas käime siis laseme korralikult kiirtoittu :D veel ma õnneks pole kaalus juurde võtnud ja siiralt loodan, et ma praegu asju ära ei sõnunud. Näiteks Jojo on juurde võtnud ja ulub iga õhtu magama minnes mulle, et ta tunneb, et ta lähen aina paksemaks. haha, tüdrukud siiski!!

Kui juba toidust rääkida, siis peab ka rääkima poliitikast, sest siin saab seda söögi alla ja söögi peale - Obama vs Romney - viimased 2 kuud on käinud järjepidev nende kahe mehe reklaamimine, sest HOMME on valimised ehk lõpuks see kõik jama lõppeb!! Hääli on täiesti pooleks, raske on arvata kes võidab, sest enamus küsitluste vastused on olnud väga võrdsed. Romney'l on haige reklaamikampaania, high way ääres suured reklaamid, enne igat youtube videot tuleb tema reklaam ja lisaks telekas on koguaeg ainult Obamat ja Romneyt täis...

Koolis lõppeb esimene trimester ära 15.ndal, niiet osades ainetes toimuvad suured KT, või nt life&relationship ja personal finance tunnis peale õnneks tegema ainult projektid, niiet ei tule tööd õnneks. Peale neid teste tuleb uus tunniplaan, loodan, et saan mingid vinged tunnid, arvatavasti kolmapäeval lähen oma tunde valima.


No comments:

Post a Comment